Automobilius puošianti detalė – automobilių kvapai

Dauguma automobilių savininkų džiaugiasi vairuodami savo automobilį. Tačiau ne kiekvienas žino, kad šį malonumą galima ir sustipinti. Tam puikiai padeda automobilio variklio bei eksterjero priežiūra (tepalų, kitų skysčių keitimas bei automobilio nuplovimas). Tačiau yra daugybė aksesuarų bei priedų, kurie puikiai praverčia automobilio salone ir net ilgas keliones paverčia tikru malonumu. Kiekvienas automobilis aksesuarų pagalba gali tapti itin patogus ir funkcionalus. Tokie priedai kaip automobilinis telefono įkroviklis bei bluetooth priedėlis leidžia įkrauti savo mobilųjį telefoną bei džiaugtis kelionės metu lengvai kontroliuojama muzika. Vienas pagrindinių ir dažniausiai kiekvienoje mašinoje aptinkamas aksesuaras – automobilinis kvapas. Šis aksesuaras sudaro puikų pirmą įspūdį ką tik įsėdusiam keleiviui ir gali net raminti ilgose kelionėse. Tačiau kokių kvapų yra ir kaip išsirinkti tinkamiausią.

Pakabinami

Tai turbūt dažniausiai sutinkamas automobilinio kvapo tipas, kada eteriniais aliejais pripildytas indelis ar išmirkytas audinys yra tiesiog pakabinamas automobilio salone ir skleidžia malonų pasirinktą kvapą. Tiesa, dažniausiai eteriniais aliejais išmirkyta medžiaga kvapą skleidžia neilgam, nes greitai, o ypač esant karštam orui – išgaruoja. Todėl tokie kvapai būna mažesnėmis kainomis, būtent su ta mintimi, kad reikalingas dažnas keitimas.

Įmontuojami

Norint intensyvesnio ir dažniau jaučiamo kvapo rekomenduojama pasidomėti įmontuojamais automobiliniais oro gaivikliais. Tai tokie gaivikliai, kuriuose yra gausu tam tikro kvapo eterinio aliejaus, o pats kvapo dizainas sukurtas taip, kad būtų galima įmontuoti prie salono kondicionieriaus. Taip kvapas kondicionieriaus pagalba pasklinda greičiau ir malonina uoslę dažniau. Paprastai, tokio tipo automobilių kvapai kainuoja brangiau nei prieš tai minėti ir, priklausomai nuo gamintojo, galioja panašų laikotarpį 1-3 mėnesius.

Purškiami

Yra žmonių, kuriems nuolatinis kvapas automobilyje gali būti per daug aitrus, kad net dirgina uoslę. Tokiems žmonėms sukurti specialūs, purškiami kvapai, kuriais vairuotojas gali pats, kada tik užsinorėjęs pasikvepinti automobilį. Tokie papurškimai kvapą išlaiko neilgam, todėl norint mėgautis kvapu dažniau, tenka ir naudoti purkštuvą dažniau. Dažnai ar net ištisai naudojamas jis gali greitai pasibaigti ir teks pirkti naują. Svarbu prisiminti kad naudojant tokius purškalus, pirma reikia susipažinti su naudojimosi instrukcijomis, nes kai kuriais atvejais purškalas gali pakenkti tam tikroms medžiagoms, kaip pavyzdžiui odos gaminiai. Tokio tipo kvapų kaina išlieka panaši, kaip ir prieš tai minėtų gaminių ir priklauso nuo pačio gamintojo.