Kaip išsirinkti vaikišką avalynę?

Išsirinkti patogią ir kokybišką avalynę daugeliui mūsų skamba kaip didelis iššūkis, tačiau ką daryti tuomet, kai naujų batų prireikia vaikams? Jų pėdos ar auga ir formuojasi, todėl ir avalynės pasirinkimui turi būti skiriamas kur kas didesnis dėmesys. Į kokius aspektus svarbiausia atkreipti dėmesį?

Vienas pagrindinių dalykų yra batų užkulniai – specialistai teigia, jog jie turėtų būti itin kieti ir ganėtinai aukšti, kadangi tokiu būdu sumažėja pėdos deformacijos ar iškrypimo tikimybė. Nepamirškite atkreipti dėmesio ir į bato padą: jeigu vaikas dar mažas, jis turėtų būti plonas ir lankstus. Kitaip tariant, šiuo atveju galioja taisyklė, jog kuo jaunesnis Jūsų mažylis, tuo lankstesnio pado jam reikėtų. Batai, kurie yra pakankamai kieti, padidina parvirtimo galimybę ir suteikia nemažai diskomforto juos dėvint. Dėl šios priežasties vienas iš geriausių variantų būtų odiniai, stabilumo suteikiantys vaikiški batai.

Derėtų atkreipti dėmesį ne tik į pado, bet ir paties bato medžiagą – čia rekomenduojama rinktis natūralias medžiagas, tokias kaip drobė ar oda. Privalumas tas, jog su avalyne, pagaminta iš šių medžiagų, koja galės kvėpuoti, kadangi jos yra pralaidžios orui.

Prieš perkant batus, taip pat reikėtų patikrinti, ar lieka pakankamai vietos pirštams. Paspauskite bato galą ir pabandykite rasti vaiko kojos pirštus – optimaliausias atstumas nuo nykščio iki batų krašto šiuo atveju yra maždaug pusantro centimetro.

Galiausiai (o gal net ir svarbiausiai), nepamirškite atsižvelgti ir į vaiko nuomonę, kuri svarbi ne tik tuomet, kai kalbame apie stilių. Tik pats mažylis geriausiai žinos, ar batai jam tikrai patogūs ir niekur nespaudžia, o Jums tuomet beliks įsitikinti, jog pasirinkta avalynė atitinka visus kitus, aukščiau išvardintus reikalavimus.