Šiltos striukės paieškos – į ką atkreipti dėmesį renkantis?

Artėjant šaltajam metų laikui, žieminė striukė tampa labai svarbiu drabužinės elementu. Investavimas į kokybišką striukę yra sprendimas, už kurį tikrai sau padėkosite, ypač tomis dienomis, kai oras šiluma nelepins. Nors rasti ir gerai pagamintą, ir stilingą striukę gali būti gana sudėtinga, čia pateiksime keletą patarimų, kaip išsirinkti šiltą bei gražią striukę, kuri tarnaus ne vieną sezoną.

Tinkama medžiaga

Labai svarbu prieš perkant striukę įsitikinti, jog viršutinis jos sluoksnis yra atsparus vandeniui. Gi nesinori striukės, kurią apsivilkęs, liktumėte šlapias arba tokios, kuri gavusi drėgmės susigadintų. Kad nuo to apsidraustumėte, patikrinkite etiketę, kurioje turėtų būti nurodyta, ar striukės medžiaga yra neperšlampama ir kiek tokių medžiagos sluoksnių dengia striukę. Kuo daugiau sluoksnių, tuo geriau būsite apsaugoti nuo vandens patekimo į vidų. Dažniausiai šie audiniai yra panašūs į lietpalčio medžiagą.

Striukės užpildas

Taip pat norint išsirinkti šiltą striukę, būtina, jog ji turėtų papildomą užpildą, izoliaciją. Žieminių striukių užpildai dažniausiai yra trijų rūšių: pūkinis, sintetinis ir polinio audinio. Pūkas yra klasikinis izoliatorius, puikiai tinkantis šilumai žiemą palaikyti. Tačiau pagrindinis trūkumas yra tas, jog jis taip gerai neapsaugo nuo drėgmės. Jei žiema bus gausi kritulių, pūkas nėra pats geriausias pasirinkimas. Drėgniems orams paprastai geriau rinktis sintetinį pluoštą, kadangi jie atsparesni. Visgi, šių pluoštų patvarumas nėra toks didelis, tad, laikui bėgant, jie susidėvi greičiau. Ir galiausiai, polinis audinys yra labai panašus į avies vilną. Jis ir atsparus vandeniui, ir tarnauja ilgiau nei sintetinis užpildas. Kaip bebūtų, iš šio pluošto gana sunku pagaminti storą audinį, tad jei žiema iš tikrųjų labai šalta, geriau rinktis kitą izoliatorių. Tad, kaip galima matyti, kiekvienas užpildo tipas turi savų pliusų ir minusų. Atsižvelkite į savo poreikius ir norus, tuomet galėsite išsirinkti geriausiai jums tinkantį variantą.

Užtrauktukai ir rankogaliai

Dar vienas aspektas, į kurį reiktų atkreipti dėmesį – striukės užtrauktukai ir rankogaliai. Apžiūrėkite jūsų išsirinktos striukės užtrauktukus ir rankogalius bei įsitikinkite, ar jie pagaminti iš aukštos kokybės medžiagų. Kartais nors audiniai ir yra neperšlampami, bet užtrauktukai ar rankogaliai – praleidžia vandenį. Šiuo atveju vėl jums gali praversti informacija, pateikta ant etiketės – joje turėtų būti parašyta, ar užtrauktukai pasižymi nepralaidumo savybe. Jeigu tokios informacijos nerandate, dėl papildomo saugumo galite rinktis striukių modelius su dvipusiais užtrauktukais. Taip pat pasižiūrėkite, kad striukių rankogaliai būtų iš tvirtos medžiagos, gerai priglundantys prie riešo. Taip ne tik apsisaugosite nuo lietaus ar sniego, bet ir neleisite šalčiui patekti į vidų.

Kokybė

Kai rasite striukę, kuri jums patinka, nepamirškite jos patikrinti. Išnagrinėkite siūles ir įsitikinkite, kad nėra išlindusių siūlų. Peržvelkite audinį, ar nėra jame jokių skylučių arba kitų medžiagos pažeidimų. Taip pat rekomenduojama susipažinti su parduotuvės, kurioje ruošiatės pirkti, grąžinimo politika tam, kad, jei parsinešus daiktą namo, jis jums nebepatiks, lengvai galėtumėte jį grąžinti atgal.

Detalės

Kai kurios striukės detalės taip pat gali turėti įtakos rinkimosi procese. Pavyzdžiui, nusegamas kapišonas. Kapišonas yra puikus striukės akcentas, ypač jei žiema šalta ir gausi kritulių. Tačiau jei bus šis metų laikas bus šiltesnis arba sausesnis nei įprastai, kapišonas gali imti trukdyti bei erzinti. Būtent dėl šios priežasties praktiška rinktis striukę su nusegamu kapišonu, kadangi jį galėsite nuimti bet kada, kai tik panorėsite – tai jūsų striukei suteiks universalumo. Dar viena naudinga detalė – atvartai, skirti užtrauktukams paslėpti. Jei gyvenate vietovėje, kur dažnai pasitaiko audrų, vėjas gali patekti į striukės vidų tiesiai per užtrauktukus, kas tikrai nesuteiks papildomos šilumos. Šiai problemai spręsti ir yra atvartai, kurie užtikrins apsaugą nuo stipraus ir nemalonaus vėjo.

Kaina

Striukės kainos gali būti tikrai labai įvairios. Nuo to, iš kokių medžiagų ji yra pagaminta, kokio užpildo norėsite bei kokias papildomas detales ji turės, priklausys ir kaina. Pabandykite nusistatyti biudžetą, kurį galėtumėte skirti striukei. Tai sumažins pasirinkimą, todėl palengvins ir pačią striukės paiešką. Svarbu prisiminti, kad rasti gerą kainos ir kokybės santykį – tikrai įmanoma, tik tam gali prireikti šiek tiek daugiau laiko. O jei daugiau laiko skirti negalite, puikus pasirinkimas – striukės internetu. Čia rasite visą reikiamą informaciją apie kiekvieną prekę bei nereikės gaišti laiko, vaikštant po skirtingas parduotuves, kol rasite tą vienintelę striukę.