Kokias siūles naudoti siuvinėjant?

Nepaisant to, ar tik pradedate siuvinėti, ar jau kurį laiką užsiiminėjate šiuo amatu, didelė tikimybė, kad susidūrėte su dilema „Kokias siūles geriausia naudoti skirtingose vietose“.

Šiandien aš pasidalinsiu su jumis pagrindiniais patarimais, kurie padės nuspręsti kaip atsirinkti siūles, kurias jums geriausia naudoti rankdarbių siuvinėjimo projektams. Vėliau aptarsiu kodėl yra gerai naudoti mano paminėtus būdus. 

Koką siūlę ir kur ją naudoti? Pagrindiniai patarimai, kaip išsirinkti siuvinėjimo siūles savo projektui. Dažniau siuvinėjimo grupėse matau šią dilemą, su kuria susiduria dauguma naujų siuvinėtojų. Tai labai svarbi tema, kuri tikrai nusipelnė išsamaus paaiškinimo 

Susipažinkite su siūlais

Aš neturiu omenyje, kad jums reikia pažinti kiekvieną siūlą. Bet jei norite visiškai pasitikėti savo siūlių pasirinkimu siuvinėjimo projektams, turėtumėte žinoti apie įvairius siuvinėjimo siūlų tipus.

Siuvinėjimo siūlų skirstymas į tam tikras kategorijas gali būti sudėtingas, nes skirtingose kategorijose gali būti naudojami skirtingi siūlai. Iš esmės, norėdami pradėti, turite žinoti, koks siūlo storis, jo sudėtis, nes tai gali įtakoti, kaip atrodys siūlė. Skirtingus siūlų tipus galite peržvelgti šioje parduotuvėje. Neskubėkite pirkti gražiai atrodančių siūlų, nes jie, dėl savo savybių gali netikti jūsų darbui, dėl to skaitydami toliau sužinosite, kokie siūlai yra geriausi skirtingiems siūlų tipams.

Išmėginkite skirtingas siūles

Nesvarbu, ar naudojate siūles siuvinėdami įvairius raštus, tiesiog eksperimentuodami, ar kombinuodami kelis siūlių tipus, turite sužinoti, kaip atrodo pagrindinės siūlės ir kokį vaizdo efektą jos sukuria, tik tuomet reikėtų jas naudoti naujiems projektams.

Eksperimentavimas, ir skirtingų siūlų panaudojimas su skirtingų medžiagų siūlais, yra puikus būdas išmokti apie siuvinėjimą, mokytis ir atrasti jums labiausiai patinkančius stilius ir siūles. Internete yra daugybė vaizdo medžiagos, kaip dirbti išgauti skirtingas siūles, tad šioje temoje aš nesiplėtosiu.

Pradėkite nuo paprasčiausių

Galbūt jūs siuvote daug darbų arba sekėte ir kopijavote daugybę siuvinėjimo projektų, kuriuos sukūrė kažkas kitas, bet dabar jūs norite išsirinkti savo siūles, įvairiems dizainams ir visiškai nesvarbu, ar tai sudėtingas meno darbas, kurį norite įamžinti ant savo drobės, ar atsitiktinis paveikslėlis, kurį pamatėte internete. Visi sugebėjimai ateina su laiku, svarbu tik nebandyti įgyvendinti projekto, kuris jums yra per sunkus mokymosi stadijoje. Dėl to, pradėkite nuo paprastų darbelių, kurie jums padės suprasti kokia siūlė yra reikalinga. Pats piešinys nebūtinai turi būti paprastas, svarbu pradėti nuo paprastesnių siūlių, nebandykite atvaizduoti kiekvienos detalės piešinyje. Pasirinkdami paprastesnę darbo idėją, jūs išmoksite daugiau ir greičiausiai jums pavyks įgyvendinti savo viziją, neliksite nusivylę.

Naudokite kokybiškas priemones

Ne, jums nereikia investuoti didelių finansinių išteklių į siuvinėjimo pomėgį!

Tačiau nenaudokite įprastų siūlų. Nenaudokite minkšto audinio siūlų.

Investuokite į tinkamas medžiagas – geriausias medžiagas rasite specializuotose siuvimo priemonių parduotuvėse kurių Lietuvoje yra ne viena, tad pasirinkti tikrai rasite iš ko. Ir svarbiausia nebijokite. Eksperimentuodami žmonės atranda savo stilių suranda tai, kas jiems patinka.