Sporto papildai: ar tai mada?

Šiais laikais sakoma, kad sportas ir sveikata yra pasidarę tarsi mada, kuria seka vis daugiau žmonių. Smagu yra viena, kad nors ir mada, tačiau tikrai reikšminga, padedanti gyventi aktyvesnį, linksmesnį ir ilgesnį gyvenimą. Visgi, kartais specialistai nesutaria dėl maisto papildų – jie yra mados dalis, o gal tai reikiamybė, kurios neverta pamiršti sportuojant ir siekiant gražių kūno linijų.

Ar jums reikia tam tikrų maisto papildų?

Dažnai galima pastebėti, kad įvairūs sportininkai, fitneso ar kultūrizmo čempionai reklamuoja labai įvairius maisto papildus. Jie skatina daugiavartotojišką, kelią į instagramą ką patys vartoja ir tokiu būdu parodo žmonėms, kurie juos stebi, kad maisto papildai yra neatskiriama jų pasiekimų dalis. Tačiau, kartais atrodo, kad tai yra tiesiog triukas, kuris padėtų vartoti. Visgi, ar jums tikrai reikia atitinkamų maisto papildų priklauso tik nuo jūsų. Juk jei sportininkas reklamuoja papildą, kuris padeda treniruotės metu jaustis energingesniu, tai tikrai nereiškia, kad tokį papildą turite vartoti ir jūs, galbūt jums vertėtų pasirinkti kitokį. Pavyzdžiui, L-karnitinas – maisto papildas, kuris padeda greičiau atsikratyti nereikalingų kilogramų. Tai dažnai moteriai ir vyrui nepamainomas papildais, kai laikantis subalansuotos mitybos, sportuojant pasiekiami greitesni rezultatai. Sakoma, kad L-karnitinas skystas greičiau duoda rezultatų nei tabletėmis, tačiau kokį rinktis – jūsų reikalas. Visgi, neretai L-karnitinas skystas būna brangesnis už kietą. Taigi, jeigu jūs tikrai norite greitesnių rezultatų, metate svorį ar ryškinatės, tai tokiu atveju L-karnitinas būtų ne mada, o reikiamybė.

Įtemptas gyvenimo ritmas, stresas, nemiga, prisikaupę darbai išbalansuoja žmones, todėl net ir tinkamai valgydami jie gauna ne visas maisto medžiagas ar vitaminus. Tokiu atveju geriausias sprendimas yra vartoti maisto papildus, tačiau ne visus, kuriuos reklamuoja kiti sportininkai ar maisto papildų parduotuvės, o tuos, kurių jums išties trūksta ir reikia. Gerai yra tai, kad dėl sporto papildų visada galima konsultuoti tiek su gydytojais, tiek su vaistininkais, mitybos specialistais, dietologais ar net su įmonėse, kurios daugelį metų parduoda maisto papildus, dirbančiais specialistais. Specialistai tikrai išmano savo darbą, todėl gali patarti optimaliausią variantą, kuris pagerintų sveikatą, būtų vartojamas kiekvieną dieną, o ne stovėtų namuose tik dėl mados.