Aštuoniasdešimtųjų mados ikonos

Aštuoniasdešimtieji pagimdė daugiau mados ikonų negu bet kuris kitas laikotarpis. Šis periodas pilnas eklektikos, spalvų, tiek romantiškos, tiek piktesnės nuotaikos. Aštuoniasdešimtųjų madą įkvėpė įvairūs kino filmai, ypač kosmoso ir ateities tematika, pankų judėjimas, masinės gamybos epogėjus, kompiuterių epochos pradžia, susidomėjimas Azijos estetika ir daug kitų fenomenų.
Štai keletas šio laikotarpio mados ikonų, kurių kiekviena yra visiškai unikali, drąsi ir pastaruoju metu ypač įkvepia šių dienų dizainerius bei jų naujas kolekcijas.

Madonna – pop muzikos karalienė dar šiandien nepraranda savo titulo ir nors jau yra peržengusi vyrensio amžiaus slenkstį, scenoje išlieka tokia pat gyvybinga kaip ir aštuoniadešimtaisiais. Pop scenos diva visada skoningai ir originaliai derindavo juodos odos drabužius, pūstus petukus ir romantiškai valiūkišką stilių. O kur dar jos garsiosios kūgio formos liemenėlės!

Princesė Diana – pasteliniai kostiumėliai, subtiliai blizgančios, perlais puoštos išeiginės suknios, švelnus kantri prieskonis – tai yra tragiškai žuvusios ir bene garsiausios pasaulio princesės stiliaus bruožai, puikiai derėję prie jos moteriškos ir diplomatiškos asmenybės.

Michael Jackson – ši kontroversiška, tačiau legenda pripažinta ir nepaisant skandalų visų gerbiama asmenybė yra be abejonės aštuoniasdešimtųjų veidas. Viskas, susiję su šiuo atlikėju – jo muzika, jo stilius – yra tai, kas šiame laikotarpyje buvo geriausia. Pop muzikos karaliui priklauso aptemptos kostiuminės kelnės, suderintos su baltu arba juodu deimantais nusagstytu švarku, raudonos odos švarkai, militaristinio stiliaus švarkai – visą klasikinį stilių Michael Jackson ėmė ir apvertė. O tai įkvėpė daugelį drabužių dizainerių.

Prince – jeigu Michael Jackson buvo pop muzikos karalius, tai atlikėjas Prince be dvejonių pop muzikos princas. Vešlių juodų garbanų savininkas drąsiai laužė ne tik mados, bet ir lyčių standartus. Būdamas labai žemo ūgio ir be galo moteriškų bruožų, Princas ne tik kad nesigėdijo jų, bet dar ir pabrėžtinai juos išryškindavo avėdamas aukštakulnius batus ir dėvėdamas moteriško fasono drabužius.