Septyniasdešimtųjų mados ikonos

Septyniasdešimtieji šiandien pasauliui asocijuojasi su šaltuoju karu, hipiais, narkotikų populiarumu, disko muzikos gimimu. Tai buvo iš vienos pusės pilnas grėsmės ir įtampos periodas, iš kitos – kūrybiškumo, spalvų ir drąsos laikotarpis. Tad nenuostabu, jog šio periodo mada dvelkia gaiviu laisvės vėju. Kliošinės kelnės, psichodeliniai raštai, ilgi besiplaikstantys plaukai, tiek žemę šluojantys, tiek visai mini sijonukai ar šortukai yra tik maža dalis viso septyniasdešimtųjų mados stiliaus spektro. Čia pristatysime pagrindines šio laikotarpio mados ikonas ir modelius, visais laikais diktavusius, ką rengtis laisvoms ir nesuvaržytoms sieloms.

Cher – buvo viena iš daugelio kitų mados ikonų, kurios atliko savotiškų tarpininkių tarp šešiasdešimtųjų ir septyniasdešimtųjų vaidmenį. Iš šešiasdešimtųjų Cher atsinešė ilgus, akis ryškinančius tamsius kirpčiukus, plačių rankovių šilkinius marškinius ir ekstravagantišką, žėrintį sceninį įvaizdį.
Joni Mitchell – ši dainininkė, tikra hipių ikona, buvo įsimintina dėl savo dailiai krentančių natūraliai šviesių ilgų plaukų ir romantiškų akių, bei ne ką mažiau šiltų dainų. Jos stiliaus pagrindiniai atributai buvo čigoniški, bet skoningai parinkti kaklo papuošalai su įvariais metaliniais pakabukais, ilgos ir plačios raštuotos suknios ir mini sarafanai.
David Bowie – ši persona žengė nuo pat šešiasdešimtųjų iki mūsų laikų, įkvėpdamas ne tik muzikantus, bet ir drabužių dizainerius, šou industrijos lyderius. Jis inovatyviai suteikdavo savo dainų personažams (Ziggy Stardust, Aladdin Sane, The Thin White Duke) išskirtinius paveikslus, kurių pagrindu kurdavo savo sceninį įvaizdį. Lyg nusileidęs žemėn iš kosmoso David Bowie visados išliko mistiškas ir maloniai šokiruojantis.
Debbie Harry – jeigu septyniasdešimtųjų pradžia dar mėtėsi gėlėmis ir skelbė taiką, vėlyvieji septyniasdešimtieji pagimdė pankroką ir paskelbė anarchiją. Viena pagrindinių jos vedlių buvo Blondie grupės lyderė Debbie Harry. Nuožmi blondinė, apsirėdžiusi aptemptais leopardinių raštų marškinėliais ir juodos odos švarku, tvirtai atsisveikino su hipiais.
Kate Bush – kai tradiciniai hipiai jau buvo pasitraukę užmarštin, juos padengė ne tokia marga, tačiau irgi lengva bei šilta glam estetikos skraistė. Ja puošėsi ir unikalaus balso bei tankių ugninių plaukų savininkė Kate Bush. Dainininkė idealiai suderino savo lyrišką ir moterišką muziką su pastelinių spalvų apdarais ir originaliais aksesuarais.