poilsine kelione i tenerife

Kas žino, kokiais maudymosi kostiumėliais žmonės rengdavosi (o galbūt jų iš vis nesirengdavo) prieš tūkstančius metų, pačiose seniausiose žmonijos civilizacijose. Tačiau, kokios vyravo maudymosi kostiumėlių mados nuo XVIII amžiaus pasakyti nėra sunku, kadangi išlikę nemažai šaltinių, fotografijų bei reklaminių plakatų, vaizduojančių karščiausias to meto laisvalaikio prie jūros madas. Žinoma, vargu ar kokia nors poilsinė kelionė į Tenerifę šiandien būtų vykusi su tokiais bikini, tačiau tada dėl šių apatinių vasaros rūbų buvo pamišusios viso pasaulio moterys.
Kai kuriuose rašytiniuose šaltiniuose minima, jog senovės Graikijos bei Romos žmonės eidami į pirtis buvo nuogi. Tačiau, ar taip tikrai būdavo, pasakyti negalima vienareikšmiškai, kadangi, kai kur rašoma, jog būdavo ir tokių, kurie viešai maudydavosi su marškiniais. Bet kokiu atveju, pirmasis įstatymas, uždraudęs žmonėms maudytis nuogiems atsirado XVIII amžiaus antroje pusėje. Štai tuomet ir prasidėjo tikroji bikini šlovės valanda.
Patys pirmieji maudymosi kostiumėliai dabartiniam žmogui atrodo iš tiesų juokingi: vyrų dengė pusę kūno ir priminė gigantiškus pantalonus, o moterų… jų buvo tos pačios vasarinės suknelės, tiesiog vadinosi ir buvo naudojamos kitokiais tikslais.
Įdomus ir tas faktas, kad anais laikais maudymosi kostiumėliai buvo siuvami iš flanelės bei vilnos. Tik pabandykite įsivaizduoti, kokia būtų poilsinė kelionė į Tenerinę, jei po kepinančia saule apsirengtumėte didelę kūno dalį uždengsiantį vilnonį bikinį! Košmaras, o ne atostogos. Tačiau tuometiniams žmonėms tai atrodė visiškai normalu ir netgi patogu. Mat, kai būdavo įlipama į vandenį, plona medžiaga kaip mat sušlapdavo ir persišviesdavo intymios kūno vietos. To išvengti buvo galima su storais audiniais.
Ilgainiui kostiumėliai maudynėms vis labiau atidengdavo žmogaus kūną, keitėsi jų formos, dizainas. Ir štai atėjo triko amžius. XIX amžiaus pabaigoje, XX amžiuje tokiais kostiumėliais rengėsi ko ne kiekviena mergina ir moteris išsiruošusi į paplūdimį. Netruko, tai ir taip nedaug kūno dengiantys triko stiliaus maudymosi kostiumėliai pavirstų liemenėle ir kelnaitėmis. IŠ atskirų dalių sudarytas bikini kaitino ne vien tuometes mados sekėjas, bet ir, žinoma, aplinkinius vyrus. Iki šių dienų triko bei iš atskirų dalių sudarytas maudymosi kostiumėlis išliko populiarus. Dabar dizaineriai prideda nemažai aksesuarų, pagražinančių elementų, žaidžia su raštais, spalvomis. Milžiniškoje pasiūloje nesunku pasiklysti, tačiau labai svarbu prisitaikyti sau tinkantį bikini tipą. Tada prie jūros ir poilsinėje kelionėje į Tenerifę atrodysite pritrenkiamai, it tos super žvaigždės, žiniasklaidos slapta užtinkamos gražiausiuose pasaulio paplūdimiuose.