milano mados savaite

Apie Milano mados savaitę

Mados mylėtojams egzistuoja tik du sezonai: pavasario/vasaros ir rudens/žiemos. Kiekvienos naujo sezono geriausių pasaulio dizainerių kolekcijos jie laukia nekantriai lyg vaikai Kalėdų – kiekviena garsiausių mados namų kolekcija vis nustebina, niekad nežinai, kokių tendencijų tikėtis vis kitą sezoną ir tai tampa tikru stileivų adrenalinu.
O kur geriausia pamatyti karščiausias mados naujienas jeigu ne Niujorke, Londone, Milane ir Paryžiuje rengiamose mados savaitėse? Štai keletas įdomybių ir faktų apie Milano mados savaitę:
– Pirmąkart Milano mados savaitė surengta 1958 metais. Jos organizatoriai – Nacionaliniai italų mados rūmai.
– Nacionalinių italų mados rūmų organizacijos nariais yra tapę daugybė garsiausių italų mados namų. Tačiau žinoma, jog Gucci, Dolce & Gabbana ir Cavalli atsisakė būti siejami su šia organizacija ir Milano mados savaitėse nuolatos pasirodo kaip nepriklausomi dizaineriai.
– Milano mados savaitės metu kolekcijų pasirodymai vyksta neįprasčiausiose vietose, pradedant nuo šiuolaikinių studijų ir parodų salių, baigiant istoriniais paminklais laikomomis vietovėmis miesto aikštėmis ar senųjų pilių griuvėsiais.
– Yra rengiamos tiek moterų, tiek vyrų madai skirtos Milano mados savaitės. Moterų pavasario/vasaros mados savaitės vyksta kiekvieną rugsėjį, o rudens/žiemos – vasarį. Vyrų kolekcijų pristatymai vyksta įvairiai, tačiau dažniausiai rudens/žiemos kolekcijos pristatomos sausį, o pavasario/vasaros – birželį.
– Deja, ne visi Milano mados savaičių renginiai prieinami kiekvienam. Būna kolekcijų pristatymų, į kuriuos galima patekti tik su pakvietimu.
– Tiesa, per kiekvieną Milano mados savaitę yra rengiamas ne vienas vakarėlis, į kurį galima patekti prieš tai užsiregistravus svečių sąraše.
– Apie Milano mados savaitę sklando ir šiek tiek nemalonių atgarsių – 2014 metais “Green Peace” aktyvistai protestavo dėl aplinkai žalingos kai kurių mados namų, pavyzdžiui Versace, fabrikų veiklos.

Norint nuvykti gyvai į Milane ar kituose populiariuosiuose pasaulio miestuose vykstančias mados savaites, tokias keliones reikia planuoti iš anksto. Todėl geriausia šį planavimo darbą palikti profesionalams.

Scroll to Top