lino eksportas

Lininiai rūbai: ar tai stilinga ir paklausu pasaulyje?

Lietuva yra gana agrariška tauta, arti gamtos. Daugelis pasualio žmonių stebisi, kad mūsų šalyje gaminama produkcija dažniausiai tai puikiai perteikia. Juk eksportuojame medienos gaminius, kviečius, lino dirbinius, kurie žavi viso pasaulio žmones. Sprendžiant iš Lietuvos tekstilės gamintojų lino eksporto statistikos – lino produkcijos poreikis pasaulyje klesti, tad galima pasidžiaugti, kad žmonės miela perka natūralius gaminius, kurie dažniausiai dėvimi vasaros metu.

Lininiai rūbai – lietuviška klasika

Patys lietuviai lininius rūbus dažniausiai sieja su tautiškumu, tačiau ne su praktiškumu ir toks požiūris – blogos reklamos ženklas. Iš lino pagaminti drabužiai tikrai yra labai funkcionalūs, kadangi karštomis dienomis jie gali padėti išvengti perkaitimo. Žinoma, tokiu atveju svarbu dėvėti natūralaus lino rūbus. Lietuvoje tokius siūlo specializuoto siuvyklos, kuriose dažniausiai gaminami vienetiniai arba mažo tiražo drabužiai. Nemaža dalis yra eksportuojama į kitas šalis, tad patys lietuviai – nėra aktyviausia tokio tipo audinių mėgėjai.

Kodėl pasaulis taip mėgsta lininius drabužius?

Ir nors lietuviai nėra akyviausiai šio audinio mylėtojai, tačiau pasaulyje yra labai daug šalių, kur perkami ne tik patys audiniai, tačiau ir gaminiai. Būtent norime pabrėžti, kad eksportuojami ne tik pasiūlyti gaminiai, tačiau ir audiniai kurie vėliau naudojami tam tikros šalies siuvyklose. Taigi, požiūris į lininius drabužius kinta ir vis dažniau ji atsiduria ant aukštosios mados scenos.

Lininiai drabužiai – pagal sezoną

Akivaizdu, kad lininiai rūbai patinka ne tik lietuviams, tačiau ir užsienio gyventojams. Skirtumas tik tas, kad Lietuvoje yra gana trumpas metų periodas, kuomet lininiai rūbai tinkami. Kai tuo tarpu Europos pietuose bei kitose šalyse, kur yra Viduržemio klimatas – šie drabužiai tampa nepamainomu pasirinkimu. Tiek dėl stiliaus, tiek dėl patogumo.

Taip pat siūlome peržiūrėti – kokius lininius drabužius siūlo užsienio siuvyklos. Nors dažniausiai kaina yra didesnė, kadangi drabužis yra importuojamas į šalį, tačiau dėl ilgo tarnavimo laiko tarpo – rūbas finansine prasme paprasčiausiai atsiperka.

Scroll to Top