Kuo mada skiriasi nuo stiliaus?

Ar kada susimąstėte, kas yra mada? Kuo mada skiriasi nuo stiliaus ir kaip suprasti, kad tu esi madingas, arba stilingas? Šiais laikais susigaudyti ypač sunku. Dar ir todėl, kad dizaineriai vis dažniau skelbia, jog mados tendencijos jiems visiškai negalioja.
Jei kalbėtumėm trumpai ir tiksliai madą galėtumėm apibūdinti kaip drabužių santykį su laiku, na o stilių derėtų apibūdinti kaip Jūsų santykį su pačiu savimi, nes stilius daug labiau susijęs su jūsų asmenybe ir požiūriu į aplinką.

Fotografė Evelina Šumilovaitė vieno interviu metu pasakoja, kad mada yra labai įvairi. Ji nuolat keičiasi: kartais yra kandi, kartais saldi, bet visa tai tik etapai, kurie ateina ir išeina, sugrįžta ir pabėga ir jis yra kitoks nei stilius, nes stilius, tai savitumas, kuris madai keičiantis išlieka. Tai žmogaus išraiškos forma, parodanti, kas tu esi, ką mėgsti. Ir visai nesvarbu ar tu turėsi šį sezoną madingą rūbą, ar ne, svarbu visoje šitoje įvairovėje atrasti save.kuo mada skiriasi nuo stiliaus

Tad akivaizdu, jog mada vis tik skiriasi nuo stiliaus. Madai sugalvotos tendencijos, kurios keičiasi kas sezoną. Ir tikrai viskas, kas pristatoma dizainerių kaip sezono TOP’as mums tinka. Tad madingus dalykus reikia mokėti atsirinkti. Na, o stilius, tai vienareikšmiškai tik tai, ką mes patys susikuriame atsižvelgdami į savo pomėgius.

Pati pagalvokite, jei esate mėgstate klasikinį stilių, dirbate biure ir mėgstate visada atrodyti tvarkingai, Jūs niekada į darbą neateisite su laisvalaikio bateliais, plėšytais džinsais ar kuprine ant pečių. O jei Jūs esate menininkė, mėgstanti patogumą, rinksitės ilgus sijonus arba jau anksčiau minėtus plėšytus džinsus ir niekada neįsprausite savo pėdos į aukštakulnius batelius.

Taigi, kaip minėjo jau anksčiau minėta fotografė, svarbiausia atrasti save ir į savo savitą bei įdomų stilių kartais įpinti madingų akcentų. Tuomet nebūsite tik madų besivaikanti moteris, bet būsite ta kuri sąmoningai renkasi, kuo nori būti.