Stilius vaikams

Stilius vaikams

Parduotuvių lentynos atskirtos nuo gausaus vaikiškų drabužių pasirinkimo. Tačiau ar įsigiję šį brangų produktą kada nors susimąstėte apie jo poveikį gamtai? Tai ypač pasakytina apie vaikiškus drabužius. Perkant reikėtų žiūrėti ne tik į drabužių išvaizdą, bet ir į etiketę bei sudėtį, atsižvelgti į šio tipo drabužių tarnavimo laiką. Taigi. šiandien pakalbėkime plačiau apie sąmoningą naudojimą perkant vaikiškus drabužius.

Šiuo metu vaikiškų drabužių pasiūla rinkoje yra ne mažesnė nei suaugusiems skirtų drabužių. Beveik kiekviena mama ar tėtis nori, kad jų vaikai rengtųsi gražiai ir patogiai, tačiau renkantis drabužėlius mažyliams reikėtų atsižvelgti ne tik į modelio grožį ar spalvą, bet ir į praktiškumą. Vis dažniau girdime terminą „tvari“ arba „lėtoji“ mada, kuri yra „greitosios“ mados priešingybė. Tvari mada skatina nedidelį, bet sąmoningą vartojimą. Drabužius geriausia rinktis pagal paskirtį, kad galėtume dėvėti dažniau ir ilgiau nei 5 drabužius, o po kelių skalbimų išmestume į šiukšliadėžę. Todėl, kalbant apie tvarią madą, turėtumėte vadovautis šia taisykle – „daiktai jūsų vaiko garderobe yra tai, ko jam tikrai reikia“.

Vaikas greitai auga, todėl drabužiai perkami ribotam laikui

Ar žinojote, kad marškinėliai reikalauja 257 galonų vandens? Be to, balinimo ir dažymo metu audiniai išskiria toksinus, kurie patenka į mūsų ekosistemą. Naftos pagrindu pagaminti produktai labai kenkia aplinkai, drabužiai iš viskozės pluošto gali sukelti miškų kirtimą ir pan. Kad rūbeliai pasitarnautų tinkamai ir su tokia kokybe jie siejasi, pirkdami vaikams drabužius turėtų atkreipti dėmesį tėvai. Verta paklausti savęs, ar daikto jiems tikrai reikia ir kiek jis tarnaus. Išsirinkti tinkamą pasiūlymą padės dažniausiai kartojami ekspertų pasiūlymai.

Atkreipkite dėmesį, iš kokio audinio pasiūta suknelė, kelnės ar kitas rūbelis. Svarbu, kad jis nedirgintų odos (ypač apatinis trikotažas, marškinėliai), nesideformuotų ir greitai neplyštų (patikrinkite siūles, audinys neturėtų būti per daug eksponuojamas). Jei daiktą ketinama nešioti kiekvieną dieną, medžiaga turi būti labai patvari, kad atlaikytų judrių, aktyvių vaikų tempą. Jei drabužiai niežti, bus labai nepatogu – joks vaikas jų nedėvės. Pagal skirtingus metų laikus rekomenduojama rinktis grynos medvilnės ir apdorotos vilnos gaminius.

Ekologija itin svarbi, nes kūdikiai ir vaikai dažnai turi įvairių alergijų.

Taigi drabužiai, kuriuose yra poliesterio, jiems netinka. Šis audinys nesugeria prakaito. Geriausias pasirinkimas ieškant natūralių audinių – vilnos, šilko, bambuko pluošto, ne tik praleidžiančių orą, bet ir neleidžiančių daugintis bakterijoms. Drabužiai iš šilko – lengvi, minkšti, vėsinantys vasarą ir šildantys žiemą, o bambuko pluoštas suteikia švelnumo ir dvigubai geriau sugeria drėgmę nei medvilnė. Tai plonas, bet labai patvarus audinys. Dėl greito augimo ir besikeičiančių poreikių, pomėgių, rūbus vaikams pirkite konkrečiam, o ne ateinančiam sezonui, nes jie gali būti paprasčiausiai per maži. Visada įsigykite kiek per didelius rūbus, kad vaikas juos galėtų nešioti ilgiau.

Geriausi vaiko interesai turi nebūti pamiršti

Rinkdamiesi spalvas, dizainą, paveikslėlius ant drabužių, dekoracijas įsiklausykite į vaiko norus. Prisidėjęs prie pasirinkimo jis bus labiau patenkintas nauja apranga ir norės ją dėvėti. Seniai nebuvo rožinės spalvos, kuri tiktų tik merginoms, o mėlyna – berniukų stereotipui. Spalvas galite derinti pagal vaiko pomėgius ir pageidavimus, tačiau norėdami, kad drabužiai būtų praktiškesni, kasdien rinkitės mažiau ryškių ir šviesių spalvų.

Laikykitės etiketės ir priežiūros instrukcijų. Jei drabužio negalima skalbti arba jam reikia ypatingos priežiūros, nepirkite. Vaikai turi jaustis laisvai ir patogiai, ne visada atsargiai bijoti išsipurvinti. Vaikai retai kada turi kantrybės ramiai vaikščioti po parduotuves ar nori matuotis daugybę drabužių. Tad, taupant laiką, turint vaiko matmenis galima nupirkti rūbų be jo arba užsakyti internetu. Taip dažnai galite ir sutaupyti. Vaikai itin greitai išauga drabužius, tad neverta investuoti labai didelių sumų, tačiau nepasitikėkite ir pigiausios kainos pasiūlymais – ieškokite geriausio kainos ir kokybės santykio. Itin pigūs drabužiai užsienio e-parduotuvėse dažnai pagaminti iš nekokybiškų, Lietuvos rinkai nepritaikytų audinių.

Scroll to Top