Kokią technologiją vertimui pasirenka vertėjai?

Vertėjai yra žmonės, kurie verčia įvairius tekstus raštu ir žodžiu į skirtingas kalbas. Dažniausiai vienas vertėjas specifikuojasi vienoje rinkoje, dirba ties tam tikrų tekstų vertimais, puikiai išmano porą kalbų ir gali teikti paslaugas būtent jomis. Vertimo meno žmonės mokosi universitetuose ir per studijų metus pasirenka iš kokios į kokias kalbas jie planuoja daryti vertimus bei ar tai ruošiasi daryti raštu, ar žodžiu. Vertimams raštu jokios specialios įrangos nereikia, o žodžiu – kartais. Pakalbėkite apie tai, kokios technologijos gali prireikti vertėjams verčiant žodžiu.

Vertimai žodžiu – su specialia įranga

Vertimai žodžiu dar skirstosi į nuoseklųjį ir sinchroninį vertimus. Nuoseklusis vertimas yra toks vertimas, kai pašnekovas kalba, o vertėjas jam padarius pauzę išverčia jo pasakytą kalbą klausytojams. Tokiam vertimui jokia speciali įranga nėra reikalinga, todėl nuoseklusis vertimas yra paprastesnis ir technologijų prasme lengvesnis nei sinchroninis.

Sinchroninis vertimas – tai vertimas, kai vertėjas pranešėjo žodžius verčia beveik tą pačią akimirką, kai šis juos sako. Kaip tai vyksta? Tai vykta būtent technologijų pagalba, tiksliau, sinchroninės vertimo įrangos pagalba. Vertėjai versdami tokius tekstus naudojasi ne tik vertimo įranga, bet ir dirba specialiose kabinose, kurios nelaidžios garsui, kad galėtų kuo tiksliau ir be jokių pašalinių garsų išversti tai, ką sako pranešėjas.

Sinchroninio vertimo įrangos nuoma

Sinchroninio vertimo įrangos nuoma – tai įranga, kurią naudoja vertėjai versdami žodžiu. Dažniausiai tokią įrangą vertėjų biurai turi patys, tačiau būna kad ją nuomoja kitiems asmenims. Sinchroninio vertimo įrangos nuoma kainuoja įvairiai, kaina priklauso nuo to, kuriam laikui įrangos reikia, taip pat ar reikia kažkokios papildomos įrangos, pavyzdžiui, projektoriaus, ekranų, nešiojamo kompiuterio ir panašiai.

Dažniausiai nuomojantis sinchroninę įrangą žmonės išsinuomoja vertėjų kabiną, taip pat imtuvus su ausinėmis, mikrofoną, spinduolius ir kitus reikalingas tiksliam vertimui prietaisus. Prieš nuomojantis įrangą vertėtų aptarti kas įeina į nuomos kainą, kad neliktumėte nusivylę.