biuro dizainas

Vis dažniau akcentuojama, kad darbas turėtų būti lyg namai – tik tuomet visi darbuotojai dirbs vardan vieno tikslo ir jausis svarbia komandos dalimi. Be visų motyvacinių sistemų ir finansinių priedų, daug įtakos savijautai darbe turi ir pati aplinka – kokie biurai dabar yra madingi?

Vienas iš pagrindinių akcentų, dabar dominuojančių biuro patalpose, yra erdvės pojūtis. Dėl šios priežasties įvairios įmonės mielai įsikūrinėja loftuose, kurių išplanavimas dažniausiai suteikia neribotas galimybes visiems netradiciniams sprendimams. Kuo jų daugiau – tuo labiau išskirtinis tampa ir pats biuras.

Dabar taip pat madinga pasirūpinti ir darbuotojų poilsio zona. Žaidimų kambarys, elementarūs sėdmaišiai, o galbūt tiesiog atskira rami erdvė, leidžianti darbuotojui šiek tiek atsikvėpti nuo darbų – tai vieni dažniausiai pasitaikančių variantų biuro interjeruose. Dažniausiai tokias zonas mėgsta įsirengti įvairių kūrybinių darbų atstovai, tačiau kuo toliau, tuo dažniau galima išvysti tokių sprendimų ir kitose įmonėse – ypatingai tuomet, kai pagrindinė darbo zona dėl tam tikrų priežasčių turi būti šiek tiek oficialesnė.

Šalyje besikuriančios užsienio įmonės (ypač – skandinaviškos) taip pat atnešė ir naujų vėjų į biurų interjerą. Besistengiant ugdyti bendruomeniškumą ir kurti namų įvaizdį, į pagalbą pasitelkiami ne tik poilsio kambariai, bet ir treniruoklių salės, stalo futbolas ar biliardas. Tokiems sprendimams reikia kur kas daugiau vietos, todėl priklausomai nuo galimybių, pasirenkama tik viena, o kartais ir visos pramogos.

Kalbant apie patį dizainą, labai svarbu išlaikyti savitą stilių. Priklausomai nuo to, kuo užsiima įmonė ir kokios jos vertybės, turėtų atrodyti ir pats biuras – kuo daugiau originalių ir nestandartinių sprendimų sugalvosite, tuo labiau atitiksite dabartines mados tendencijas, o savitas stilius ir klientams, ir partneriams leis suprasti, kuo Jūs gyvenate.