Terasos prie namo – mada ar komfortą suteikianti detalė?

Gerėjant orui ir artėjant vasarai vis dažniau galvojame apie poilsį, kurį galime susikurti patys ir puikiai pailsėti net ir savo namuose. Jauki terasa, kurioje galima leisti laiką gražiais pavasario, vasaros ar rudens vakarais yra tinkamas pasirinkimas. Funkcinis terasos  tikslas yra organizuoti sklandų perėjimą tarp namo ir artimiausio kraštovaizdžio, o pati terasa yra poilsio vieta, leidžianti žmonėms būti lauke, bet tuo pačiu metu ir būti ne po atviru dangumi. Ji dažnai tampa jaukiausia namo dalimi, kurioje norisi skaityti knygą ir mėgautis rytinės kavos puodeliu kartu su šeima. Tačiau pastebima, kad turėti prie namo terasą tampa madinga, dėl to kyla klausimas, ar terasa prie namo yra mada ar komfortą sukelianti detalė?

Prie namo esanti lauko terasa yra būdas padaryti jūsų kiemą patogesniu ir sukurti lauko poilsio ir pramogų zoną! Šalia namo esanti terasa leidžia išplėsti namo erdvę šiltuoju metų laiku ir dalį veiklos namuose perkelti į lauką, kur yra grynas oras ir saulė. Apsilankykite Terasustatyba.lt ir išsirinkite jums labiausiai patinkančią terasą.

Pirmas klausimas, į kurį turite atsakyti prieš pasirinkdami terasą: o ką aš joje veiksiu?

Atsakyti į šį klausimą svarbu tam, jog išrinktumėte tinkamiausią terasą pagal savo poreikius.  Reikia atkreipti dėmesį į tai, kokios terasos norite, kad terasa neatrodytų kaip madingas kiemo papuošalas, bet tarnautų jums ir galėtumėte joje smagiai leisti laiką.

  • Paprastai žmonės įsirengia terasą socializacijos tikslais: leidžia laiką su šeima ar renkasi su draugais, nes terasoje sėdėti ir leisti laiką yra itin smagu ir patogu. Tačiau verta paminėti, jog terasa taip pat gali būti gera vieta atsigerti kavos, papietauti ar tiesiog smagiai pavakaroti žiūrint filmą.  Bet kokiu atveju, prieš įrengiant terasą, verta pagalvoti, ką joje veiksite – tai padės apsispręsti, kokių grindų, baldų ir kitų patogumų jums reikia.
  • Prieš perkant terasą turite atkreipti dėmesį, kuomet norite daugiausiai laiko praleisti joje. Pavyzdžiui, jei rugpjūtį ar rugsėjį planuojate vėsiai praleisti terasoje, galite apsvarstyti tuo pačiu įsigyti ir lauko židinį. Toks pasirinkimas užtikrins ne tik jaukumą terasoje, bet ir šilumą vėsiais vakarais.
  • Jei pagrindinis dalykas, dėl kurio jums reikalinga terasa yra vakarienės valgymas  su šeima gryname ore, žinoma, jums reikia patogių lauko baldų. Nepamirškite, jog garso ar apšvietimo sistemoms taip pat reikalingos, kaip ir  elektros lizdai.
  • Jei terasą naudosite draugų susibūrimams, rekomenduojama pasirinkti tik įbrėžimams atsparią dangą. 

Nepamirškite, jog nustačius terasos prioritetus, bus lengviau sudaryti biudžetą ir jo laikytis, dėl to atsakingai rinkitės terasą pagal tai, ką joje planuojate veikti.

Ar verta stiklinti lauko terasą, jeigu ji yra prijungta prie namo?

Žinoma, kiekvienas asmuo gali rinktis, tokią terasą, kuri  jam reikalinga, tačiau verta investuoti į terasos stiklinimą, nes toks pasirinkimas suteikia visišką komfortą ir apsaugą jums ir jūsų daiktams, kurie yra terasoje.

  • Lauko terasa su stogu ar stiklu apsaugos jus nuo tiesioginių saulės spindulių, lietaus ir net pūgų, todėl galite būti tikri, kad ši investicija pasitarnaus jūsų šeimai.
  • Mėgaudamiesi vasaros karščiais atviroje terasoje, pasinaudodami stiklo sistemos galimybe, būsite apsaugoti nuo staigaus vėjo ar lietaus. Stiklo sistema gali būti uždara, pusiau atvira arba visiškai atidaryta. Tai prailgina lauko terasų tarnavimo laiką nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. 
  • Žiemą, uždarius stiklo sistemą, terasa ir jos baldai yra apsaugoti nuo lietaus ir sniego, dėl to verta investuoti į terasos stiklinimą, kadangi nereikia jaudintis, kur perkelti terasos baldus žiemą.