Sakų dėmės

Sakų dėmės – kaip jas išvalyti?

Vasara – tas laikas, kai daugelis lietuvių renkasi poilsį ne tik svetimose šalyse, bet ir jaukioje, medžiais kvepiančioje savo gimtinės gamtoje. Ilsėtis gamtoje yra gera, tačiau neretai po tokių išvykų tenka pasinerti ne tik į malonius prisiminimus, bet ir į dėmių valymą. Sakų dėmes ant drabužių yra didelė problema, kadangi jos skalbimo metu nepasišalina. Tad, ką daryti?

Kaip panaikinti sakų dėmes?

Dažniausiai sakų dėmės atsiranda pasivaikščiojus miške, pasėdėjus ant kelmų ar tiesiog netyčia susilietus su medžiu, kuris leidžia sakus. Išvalyti sakus nuo drabužių yra komplikuota užduotis, kadangi sakų struktūra sudėtinga, tačiau įmanoma misija, tad, kad būtų lengviau tai padaryti, pateikiame kelis variantus.

  1. Būtina pasiruošti valymui. Pasiruošimas valymui vyksta mechaniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš naudojant įvairias priemones, svarbu pašalinti pačius sakus. Sakus galima nugramdyti peiliu, šakute ar kitu aštriu daiktu. Tai darykite atsargiai, kad aštrus daiktas nepažeistų medžiagos, kurią stengiatės išvalyti. Kai nugramdysite peiliu sakus, įdėkite drabužį į šaldymo kamerą. Ten jį laikykite kuo ilgiau, maždaug 2 val. Po šio laiko, išėmę drabužį iš šaldymo kameros jį palamdykite ir stipriai patrinkite, kad pasišalintų likę sakai. Visgi, visko po šių manevrų tikrai neišvalysite, todėl jums reikės pasitelkti kitą būdų – valymo priemones.
  2. Valymo priemonių, sakams pašalinti yra labai įvairių. Sakų dėmes įmanoma ištirpti su skiedikliais, kuriuos pasirinkite pagal tai, iš kokios medžiagos planuojate valyti sakus. Sakų valymui tiks tokie skiedikliai kaip benzinas, acetonas ar terpentinas. Taip pat galite išbandyti ir stebuklingų galių turintį gėrimą „Coca Cola“. Pamerkite į jį drabužio skiautę, išteptą sakais, ir tada patrinkite. Procedūrą kartokite. Išbandykite specialų dėmių valiklį, skirtą joms šalinti – jį rasite parduotuvėse prie buitinės chemijos.

Bet kuriuo atveju, jeigu bandome išvalyti ploną audinį, tai darykite labai atsargiai, nes galite jį pažeisti. Ne faktas, kad net ėmęsi šių priemonių, tikrai pašalinsite visus sakus, tačiau pabandyti išties verta. Jeigu po išvykos į gamtą pastebėjote sakus ant savu mylimų drabužių – nenusiminkite. Svarbiausia, laiku juos pasistengti išvalyti ir neleisite blogai nuotaikai paimti viršaus. Panaikinkite sakus ir vėl pasinerkite į malonius gamtos nuotykius kitą kartą.

Scroll to Top