Grožis – nebūtinai brangus malonumas

Kiekvienas iš mūsų daugiau ar mažiau rūpinasi savo grožiu. Kažkas eina į kirpyklą kartą per kelis mėnesius, o kažkas galbūt lankosi grožio salonuose kelis kartus per savaitę. Susumavus, kiek išleidžiame per metus grožio paslaugoms, suma kartais gali nustebinti. Jokiu būdu, nesiūlome atsisakyti grožio salonų paslaugų, juk tai ne tik būdas pasigražinti ir labiau pasitikėti savimi, tačiau dažnai ir smagus laiko praleidimas, galimybė sužinoti apie naujas šukuosenų ar manikiūro tendencijas, atsipalaidavimas, lengvas pokalbis “apie orą” su grožio salono meistru. Deja, šios paslaugos kainuoja tikrai ne pigiai, todėl apžvelgsime keletą būdų kaip sutaupyti, tačiau gauti tą patį rezultatą, tarsi būtumėte apsilankęs/ apsilankiusi prabangiausiame salone.

Pirmiausia, reikėtų nepamiršti, kad svarbiausias grožio komponentas yra gera savijauta ir šypsena, todėl reikėtų investuoti į sveiką gyvenseną, nepamiršti pasirūpinti tiek fizine, tiek psichologine būsena.

Negailėkite pinigų gero specialisto paslaugoms. Nes juk godus moka du kartus. Galbūt Jums pasiseks ir po apsilankymo pas nežinomą kirpėją už nedidelę kainą būsite labai patenkintas kirpimu, manikiūru ar kita paslauga, tačiau, ypač, jei reikalinga sudėtingesnė procedūra, ar įvaizdį pakeisti norite labiau negu tik pakirpti galiukus, pasirinkite meistrą, kuriuo pasitikite, peržiūrėkite jo darbų nuotraukas, skaitykite atsiliepimus. Tokiu būdu sumažinsite riziką, kad rezultatas bus ne toks, kokio tikėjotės ir nebereikės dar kartą eiti taisyti klaidų ir žinoma, dar kartą mokėti pinigus. 

Naudokite natūralias priemones. Šioje srityje reikia šiek tiek išmanymo, tačiau internete galima rasti daugybę patarimų, kaip natūraliomis priemonėmis pagerinti plaukų ar odos būklę. Tiesa, tiems, kas pripratę prie pirktinių kaukių, kremų ir kitų kosmetikos priemonių, natūralios priemonės galbūt neatrodo patraukliai, nes joms reikalingas paruošimas ir jos tikrai nekvepės taip, kaip priemonės iš kosmetikos parduotuvės. Tačiau išbandyti verta, tikrai sutaupysite, o galbūt ir liksite nustebinti rezultatu.

Grožio procedūras darykitės patys. Žinoma, kai kurioms procedūroms reikalinga profesionalo ranka, žinios, speciali technika ir įrenginiai. Tačiau gera žinia yra ta, kad su nedidelėmis investicijomis kai kurias procedūras galėsite pasidaryti ir patys namuose. Pavyzdžiui, atlikti sau manikiūrą ar pedikiūrą. Šiai procedūrai geriausia būtų įsigyti manikiūro – pedikiūro rinkinį bei patinkančių spalvų nagų lakus. Paskutiniu metu, dėl patogumo naudoti ir ilgalaikiškumo, ypač išpopuliarėjo gelinis nagų lakavimas. Kai kurios moterys jau nebeįsivaizduoja savo manikiūro be gelinio lako. Jei esate viena iš jų, būtų pravartu įsigyti ir UV lempą. Tinkamos priemonės ir šiek tiek praktikos ir Jums nebereikės leisti pinigus šiai procedūrai grožio salone. Taip pat manikiūrą padarysite dukrai, mamai ar draugei – puiki proga ir pasigražinti, ir pabendrauti!

Kita procedūra, kurią galite atlikti savarankiškai – plaukų kirpimas! Tai, žinoma, labiau tinkama vyrams. Šiam reikalui būtų naudinga turėti plaukų kirpimo mašinėlę. Jeigu Jūsų plaukai trumpi ir mėgstate klasikinį, nesudėtingą kirpimą, visai nebūtina, plaukams kiek ataugus, eiti į kirpyklą, galite apsikirpti ir pats arba su namiškių pagalba. Tiesa, plaukų kirpimo mašinėlė gali pasitarnauti ir moterims. Ja galite kirpti plaukų galiukus, mašinėle tiesiai nukirpti plaukų galiukai atrodo ypač tvarkingai. Ši technika naudojama ir kirpyklose.

Formuokite šukuoseną namuose. Na taip, tuo užsiimame kone kiekvieną dieną. Šukuosena vadiname ir paprasčiausią arklio uodegą ar kuodelį, tačiau su tinkamomis priemonėmis namuose galima pasidaryti ir milijono vertas garbanas.

Epiliacija/ depiliacija namuose. Dažniausiai grožio salonuose teikiamos depiliacijos paslaugos yra vašku arba cukrumi. Tai tikrai patogu – grožio meistrės turi visas reikalingas priemones, Jums nereikia namuose kaitinti vaško ar “žaisti” su cukraus pasta. Vis dėlto, jeigu norite sutaupyti, ir pageidaujate, kad kūno plaukeliai būtų pašalinti su šaknimis ir neataugtų kelias savaites – jums reikalingas epiliatorius. Žinoma, epiliacija – ne pati maloniausia procedūra, tačiau šiuolaikiniai epiliatoriai sukurti taip, kad diskomfortas būtų kuo mažesnis. Galbūt nuspręsite epiliatoriumi šalinti tik rankų ir kojų plaukelius, o kitas zonas – grožio salone, tačiau, bet kuriuo atveju, sutaupysite. Jeigu plaukelių šalinimas jau pasidarė ypač varginantis užsiėmimas – galite pagalvoti ir apie fotoepiliaciją. Dar prieš kelis metus ši procedūra buvo atliekama tik grožio salonuose, o dabar tai galite daryti ir pati. Reikalingas prietaisas – fotoepiliatorius. Jo veikimo principas – plaukelių šaknys yra paveikiamos lazeriu. Iš pradžių, naudojant fotoepiliatorių, plaukeliai atauga žymiai silpnesni, o ilgainiui gali ir visai nebeataugti. Fotoepiliatorių galima naudoti bet kuriai sričiai, netgi veidui. Tai saugus įrenginys, tik, žinoma, būtinai atidžiai su juo susipažinkite ir įsigilinkite į instrukciją.

Socialiniuose tinkluose pamatę gražuolę, daug kas sušunka – “gerai atrodo, nes turi tam pinigų”. Galbūt laikas sugriauti šį mitą ir įrodyti, kad ir namų sąlygomis galime pasigražinti tikrai ne prasčiau.

Scroll to Top