sampunas sunims

Ką svarbu žinoti apie šuns kailio priežiūrą?

Žvilgantis šuns kailis – vienas svarbiausių puikios sveikatos rodiklių, todėl svarbu pasirūpinti subalansuota augintinio mityba. Kailis atrodys tvarkingas tik tada, jei jis bus tinkamai prižiūrimas, todėl svarbu laikytis kelių pagrindinių taisyklių, kurios padės palaikyti kailio švarą ir leis išvengti sąvėlių atsiradimo.

Kailio valymas

Tikrai nerekomenduojama šunį maudyti kas kartą, kai tik grįžtate iš lauko, tačiau higieninis kailio valymas gali būti tikrai puikia išeitimi. Grįžę iš pasivaikščiojimo nuvalykite augintinio kailį specialiomis drėgnomis servetėlėmis arba sudrėkintu rankšluosčiu: kai kailis išdžius, jis bus gerokai švaresnis ir blizgesnis. Nors dauguma šeimininkų šią procedūrą atlieka lietingomis dienomis, tačiau kailio valymas yra svarbus ir sausu oru – tai gali padėti nuvalyti ant kailio susikaupusius nešvarumus ir leidžia laiku pastebėti ant ant augintinio užropojusias erkes.

Kailio šukavimas

Nesvarbu, koks yra šuns kailio tipas, augintinį rekomenduojama šukuoti bent kartą per savaitę. Trumpo kailio šukavimui puikiai tinka speciali guminė pirštinė, kuri padeda efektyviai surinkti negyvus plaukus, o ilgakailių šunų priežiūrai patartina rinktis ganėtinai tankius šepečius. Kailio šukavimas pradedamas nuo galvos ir kaklo, o tuomet „keliaujama“ link uodegos. Jei pastebite, kad šukos slysta pernelyg sunkiai, nesistenkite kailio išpešti: patikrinkite, ar nėra susidariusių sąvėlų, kurias reiktų nukirpti. Sezoninio šėrimosi metu taip pat galite naudoti furminatorių – šios specialios šukos padeda efektyviai iššukuoti povilnę.

Kaip dažnai maudyti šunį?

Persistengti tikrai nereikėtų. Maudynių dažnumas visuomet priklauso nuo to, kokia yra šuns kailio struktūra: pavyzdžiui, biglį ar prancūzų buldogą pakanka išmaudyti kartą per tris mėnesius, o Jorkšyro terjerus rekomenduojama maudyti kas dvi savaites. Maudynių metu turi būti naudojamas specialus šampūnas šunims, o esant poreikiui – ir kondicionierius, kuris suminkština kailį ir suteikia jam spindesio.

Ką daryti, jei šuo bijo maudytis vonioje?

Prie maudynių augintinį pratinkite nuo mažumės (8 savaičių šuniuką jau galite prausti vandeniu). Jauni šuniukai dažniausiai dar neturi neigiamos su maudynėmis susijusios patirties, todėl svarbu pasirūpinti, kad vonios procedūros jam keltų tik teigiamas asociacijas. Pirmiausia pripratinkite augintinį tiesiog stovėti vonios viduje: įtieskite neslidų kilimėlį ir paberkite skanėstų. Jei augintinis drąsiai rankioja skanėstus, galite atsukti čiaupą ir šiek tiek sušlapinti jo kailiuką. Jei augintinis išliko ramus, pagirkite ir apdovanokite dar gardesniais kąsneliais. Jei tokį „seansą“ atliksite kasdien, augintinis tikrai nebijos maudytis vonioje.

Ar galima naudoti plaukų džiovintuvą?

Trumpaplaukių šunų kailis išdžiūna labai greitai, todėl šeimininkai dažniausiai nenaudoja džiovintuvo, tačiau kas kita, jei nusprendžiama išmaudyti Berno zenenhundą ar Aliaskos malamutą. Toks kailis gali džiūti tikrai ilgą laiką, todėl geriausia naudoti specialų džiovintuvą, kuris ne tik nusausins kailį, bet taip pat išpūs negyvus plaukus. Po šios procedūros augintinis gali šertis kur kas mažiau!

Kaip sustiprinti augintinio kailį?

Jei norite, kad šuo šertųsi kiek įmanoma mažiau, naudinga pasirūpinti kailio stiprinimu. Tam gali praversti specialūs papildai arba kokybiški žuvų taukai (pavyzdžiui, lašišų aliejus). Veterinarai pataria žuvų taukus naudoti pavasarį ir rudenį: šiuo maisto papildu galite paskaninti įprastą augintinio maistą (rekomenduojama dozė visuomet yra nurodoma ant gaminio etiketės).

Scroll to Top