5 argumentai, kodėl verta naudoti tik natūralią kosmetiką

Kiekvienas esame savo įpročių vergas. Visuomet lengviausia eiti išmintu taku, pavyzdžiui, nesukti sau galvos ir pirkti įprastas kosmetikos priemones. Bet įsivaizduokite, kad pakeitę vos kelis savo įpročius galėtumėte pasiekti efektyvesnį rezultatą. Vos tik suprasite natūralių kosmetikos priemonių naudą, ateityje nebenorėsite jų keisti į jokias kitas. Pateikiame esminius argumentus, kodėl verta naudoti vien natūralią kosmetiką.

1. Tausojate aplinką

Šiandien galima pagaminti kosmetikos priemones iš pačių įvairiausių medžiagų, bet jos nebūtinai yra draugiškos aplinkai. Didelė dalis kosmetikoje esančios stiprios chemijos patenka į orą, kuriuo kvėpuojame, vandenį, kurį naudojame buityje ir geriame. Natūrali produkcija paprastai pagaminama naudojant kiek įmanoma mažiau agresyvios chemijos, todėl neteršia gamtos. Beje, tokią produkciją paprastai gamina į didelius kiekius neorientuotos įmonės, kurios visą gamybos procesą gali planuoti taip, kad jis būtų kuo švaresnis ir nekenksmingas aplinkai.

2. Nekenkiate sau

Kosmetikos priemonės turėtų pagerinti mūsų kūno būklę, tačiau kartais rezultatai būna priešingi. Paraudusi, dirgli oda – tai dažna organizmo reakcija į kosmetikoje esančias agresyvias chemines medžiagas. Neverta pamiršti, kad kai kurie žmonės gali būti dar ir alergiški konkrečioms kosmetikoje esančioms cheminėms medžiagoms. Natūralios priemonės niekuomet nedirgins odos ir nesukels nepageidaujamų pasekmių. Žinoma, vis vien reikės išstudijuoti sudedamąsias jų dalis, jei tik esate alergiški kokiems nors natūraliems produktams, tačiau tai jau visai kita situacija.

3. Nevarginate savo uoslės dirbtiniais kvapais

Dauguma kosmetikos priemonių, kurių sudėtyje yra cheminių medžiagų, turi ir dirbtinių kvapų. Paprastai dirbtiniai kvapai naudojami tam, kad užmaskuotų kitų kosmetikos priemonės sudedamųjų dalių kvapus. Kitais žodžiais tariant, vieni chemikalai naudojami siekiant užmaskuoti kitus. Jei naudosite natūralų rankų kremą, natūralius prausiklius jūs naudosite priemones, kuriose nėra dirbtinių kvapų. Ekologiškos priemonės paprastai pasižymi natūraliu savo ingredientų kvapu. Jei kvapo stinga, maišykite į kūno priežiūros priemones natūralius eterinius aliejus.

4. Sutaupote pinigų

Ne visuomet ekologiškos kosmetikos priemonės yra brangesnės už priemones, kurių gamyboje nesilaikoma griežtų natūralumo standartų. Yra nemažai smulkių gamintojų, kurie norėdami turėti savo pirkėjų ratą gamina kokybišką ir nebrangią natūralią kosmetiką.

5. Ilgalaikis poveikis

Nemažai maitinančiųjų kremų prisotina odą tik trumpam laikotarpiui, tuo tarpu natūralios priemonės galbūt nepradės veikti iškart, tačiau jų poveikis bus ilgalaikis. Beje, kai kurios ne visai natūralios kosmetikos priemonės tarsi apgauna mus trumpalaikiu savo poveikiu, o iš tikrųjų net ir pakenkia. Pavyzdžiui, kai kurie kremai maitina, tačiau išsausina odą arba užkemša odos poras.

Grožio industrija nėra tokia graži, kokia ji atrodo spalvingose reklamose. Apytikriai 20 procentų higienos ir kosmetikos priemonių savo sudėtyje turi medžiagų, kurios gali sukelti vėžinius susirgimus. Ir tai tik vienas iš daugelio liūdnų faktų. Pasirinkę natūralias kosmetikos priemones jūs žengiate svarbų žingsnį savo ir savo artimųjų gyvenime. Jei vis dar manote, kad kokybiška kosmetika jums neįperkame, įsigykite ją per išpardavimus. Dažnai pirkėjų laukia puikios Drogas akcijos ar išpardavimai kitose parduotuvėse, kurie suteikia progą pirkti tai, ko norite.

Scroll to Top