Kaip palaikyti švarą automobilyje?

Dažnai juokaujama, jog vyrai, įprastai vengiantys buities darbų, yra linkę preciziškai prižiūrėti savo automobilius, tuo tarpu moterys, atvirkščiai, puoselėja namus, tačiau savo „ratų“ taip entuziastingai neblizgina. Aišku, tai tik skambus posakis, kuriame daug tiesos ieškoti nereikėtų. Buvo ir visada bus žmonių, kuriems tvarkos palaikymas automobilyje – savaime suprantama rutina, tuo tarpu kitiems šis darbas nėra toks malonus ir nuolat atidėliojamas…Kaip bebūtų, kelionė tvarkingu, išpuoselėtu automobiliu visada bus malonesnė. O, žinant kelias gudrybes ir šias pritaikius praktiškai, ir kelių valandų aukoti atliekant automobilio „kuopimą“ nereikės!

Automobilio stiklai

Priekinis automobilio stiklas – tarsi lakmuso popierėlis, leidžiantis spręsti apie visą automobilio švarą. Negana to, pastarojo švara yra svarbi kalbant apie geresnį kelio matomumą, tiesiogiai susijusį su kelionės saugumu. Visada turėkite savo automobilio salone stiklų valymui skirtų servetėlių ar kitų priemonių, skirtų stiklinių paviršių valymui. Ir, aišku, nepamirškite jomis pasinaudoti, vos tik pamatę, kad ant stiklo kaupiasi nešvarumai. Taip, be didelių pastangų, priekinis stiklas visada blizgės, o kelios mažos dulkelės, nusėdusios ant panelės, taip neatkreips dėmesio.

Žaibiška reakcija į atsiradusias dėmes

Kartu keliaujantys vaikai ar naminiai gyvūnai, pomėgis gurkšnoti kavą ar mėgautis greitu maistu automobilio salone – vieni didžiausių pavojų, nusitaikiusių į jūsų transporto priemonės švarą. Norint, jog išpilta kava ar kebabo padažas netaptų sunkiai įveikiama, nemalonų kvapą skleisti pradėjusia dėme, derėtų griebti „jautį už ragų“ kuo greičiau. Tad, kaip prevencinė priemonė tokiu atveju, jūsų automobilyje po ranka visada turėtų būti audinių valiklis, drėgnos servetėlės bei vandens buteliukas.

Automobilių kilimėliai

Savaime suprantama, daugiausia purvo į automobilį atkeliauja su mūsų kojomis. Automobilių kilimėliai apsaugo saloną nuo dulkių ar purvo įsigėrimo į transporto priemonės apmušalus. Tačiau, jei išsiugdytumėte įprotį kaskart, išlipę iš automobilio (na, gerai, bent jau vieną kartą per dieną), išpurtyti automobilio kilimėlius ar net nuvalyti šiuos drėgnomis servetėlėmis, generalinis automobilio valymas taptų kur kas paprastesnis, o ir automobilyje kasdien vyrautų švaresnė, gaivesnė atmosfera.

Dezinfekcija

Dezinfekcija šiandien yra tapusi savaime suprantama ar net, reikia sutikti, šiek tiek varginančia rutinos dalimi. Tačiau reikia prisiminti, jog aplink mus gyvena ir pakenkti taikosi ne tik šių dienų siaubas – Covid-19, bet ir daugybė kitų bakterijų bei virusų. Šie į mūsų automobilius atkeliauja su augintiniais, purvu, prilipusiu prie kojų, čiaudint ar kosint. Tad derėtų pasirūpinti reguliariu automobilio salono vėdinimu bei visus paviršius kruopščiai, kas kelias dienas, nuvalyti drėgnomis dezinfekcinėmis servetėlėmis.

Drėgnos servetėlės

Drėgnos servetėlės – greitoji pagalba prieš dulkes, dėmes ar tiesiog ideali prevencinė priemonė automobilio švarai palaikyti. Tiesa, norėdami išvengti galimo pakenkimo automobilio salonui, rinkitės tik specialiai tam skirtas servetėles.

Automobilių kvapukai

Apie kokią automobilio švarą galima kalbėti, jei šio salone nekabės stilingos išvaizdos, nuostabiausią aromatą skleidžiantys odoro.lt kvapukai. Pastarieji tarsi vainikuoja atliktą kasdienį ar generalinį automobilio salono valymą, o kartais leidžia subtiliai užmaskuoti iš kažkur atsiradusį ne itin malonų kvapą (aišku, iki tol, kol surasite šio priežastį ir pastarąją pašalinsite). Siūlomų aromatų įvairovė kiekvienam vairuotojui leis išsirinkti priimtiniausią kvapą, užtikrinsiantį dar malonesnius kelionės įspūdžius. 

Scroll to Top