3 įdomūs faktai apie batus

Kasdien mūsų nešiojami batai yra apipinti labai įdomia istorija. Natūralu, kad apie tai net nepagalvojame, kadangi mums svarbu, kad avalynė būtų stilinga, padėtų kiekvieną dieną saugiai įveikti atstumus, galiausiai, net prisidėtų prie pėdos formavimo.
Net ir patys paprasčiausi laisvalaikio batai turi istoriją, kurioje pasakojama kaip avalynė buvo kuriama ir kokias mados tendencijas šiuo metu diktuoja garsiausi pasaulio dizaineriai.
Batai nusako statusą visuomenėje?
Nors šiuo metu statusas visuomenėje nebėra toks svarbus ir tikrai batai jo nelemia, tačiau anksčiau tai buvo aspektas, kuris formavo požiūrį apie jus ir tuo pačiu apie Jūsų padėtį tam tikrame „žmonių sluoksnyje“. Pavyzdžiui, senovės Egipto laikais vergai ir prasčiau gyvenantys žmonės apskritai neturėjo batų, o kilmingieji dėvėdavo ne tik gražius, auksuotus, tačiau ir labai patogius, kurie padėdavo išvengti kaitraus smėlio.
Nors atrodo, kad laikai pasikeitė, tačiau juk ir dabar dažnai sakoma, kad batai reprezentuoja žmogaus požiūrį į save, tad jais rūpintis – reikia.
Batai abejoms kojoms?
Nuo 1818 metų pradėti kurti batai, kurie skirti vienai arba kitai kojai. Iki tol buvo kuriami universalūs, kurie tiko abiem. Žinoma, poreikis kurti batus pagal pėdos poziciją atsirado dėl patogumo. Todėl, kad žmonės norėjo gerai jaustis ir tuo pačiu išvengti nugaros skausmų, kuriuos galėjo sukelti netinkama avalynė. Taigi, jeigu iki šiol tenka girdėti, kad žmogus „dėvi kairios kojos batus“ – tai reiškia, kad apsiavė ne tą, kurio reikia. Tiesiog šiais laikais nerasite batų, kurie nebūtų skirstomi pagal kojos pusę.
Batai žudikai?
Nors šiuo metu dizaineriai taip pat kuria labai įmantrius batus, kurie stebina savo dizainu, tačiau  dar XVI amžiuje buvo gaminami tikrų tikriausi batai žudikai, kurie orientuoti į moteris. Paprasčiausiai batai buvo tokie aukšti, kad juos avėdamos moterys galėdavo nukritusios užsimušti. Ilgainiui tokie batai, tiksliau jų gamyba, net buvo uždrausta valdžios! Patys pirmieji tokius batus pradėjo gaminti italai. Juk mada – viskas, tiesa?