Kaip skirstoma darbinė avalynė?

Darbo batai yra pagrindinis bet kokios darbo aprangos elementas. Jie apsaugo pėdą nuo mechaninių sužalojimų, taip pat nuo korozinių ir toksiškų medžiagų ar ekstremalių temperatūrų poveikio.

Renkantis darbo batus, juos turime rinktis pagal atliekamo darbo pobūdį. Taip ne tik išvengsite pavojų, bet, svarbiausia, pasiruošite patogiai darbo dienai. Darbo batuose dažnai praleidžiame visą dieną, todėl labai svarbu, kad avalynė būtų patogi ir ergonomiška. Svarbu, kad kulnas tvirtai stovėtų bate, o pačio vidpadžio ilgis būtų maždaug puse centimetro ilgesnis už pėdą. Batai neturi būti per maži ir spausti kojų – darbo metu nuo patiriamo didelio krūvio koja gali ištinti.

Perkant darbo batus verta investuoti į žinomo gamintojo gaminį – tai užtikrina aukštą kokybę ir ypatingą patogumą, be to, didesnė garantija, kad avalynė nenusidėvės po kurio laiko.

Perkant batus specializuotoje internetinėje parduotuvėje, verta išsimatuoti savo pėdos ilgį ir pagal gamintojo pateiktą dydžių lentelę prisiderinti prie atitinkamo dydžio. Atkreipkite dėmesį, kad skirtingų gamintojų batai skiriasi vidpadžių ilgiais, taigi ir batų dydžiais. Batai skiriasi ir pločiu, kai kurie gamintojai siūlo platesnių modelių avalynę darbui.

Pagal struktūrą galime išskirti pagrindinius avalynės tipus:

Pagrindiniai batų tipai:

  • Apsauginė avalynė (S) – tai avalynė, kurios priekinė batų dalis atlaiko ne mažesnę kaip 200 J slėgio jėgą ir yra gerokai atsparesnė už likusią avalynę.
  • Apsauginė avalynė (P), t. y. avalynė su pirštų apsauga, kuri atlaiko 100 J stiprumo smūgį.
  • Profesinė avalynė (O) turi apsaugines savybes kaip darbinė avalynė, tačiau neturi priekinės apsaugos. Galima naudoti tose vietose, kur nėra pavojaus susitraiškyti pėdos kaulų.
Scroll to Top