Krikšto rūbeliai

Planuodami savo šeimos šventę daugelis iš mūsų nori, kad tai būtų ypatinga akimirka, kupina džiaugsmo ir gerų emocijų, kurios ilgai išliktų artimųjų atmintyje. Ne išimtis ir krikštynos, paprastai vykstančios pirmaisiais kūdikio gyvenimo metais. Tai viena iš pirmųjų švenčių, kurios metu visas dėmesys skiriamas mažajam šeimos nariui. Taigi kas svarbiausia krikštynų šventei?

Renkant krikšto rūbus tėvai nori, kad jų vaikas taptų mažu stebuklu, ir gražūs šventės prisiminimai lydėtų šeimą visą gyvenimą, todėl išsirinkti tinkamiausią apdarą tikrai nelengva. Svarbiausia, kad krikšto rūbelis būtų baltas – tai tyrumo simbolis, nesvarbu ar tai suknelė mergaitei, ar komplektukas berniukui, megztas ar siūtas rūbas. Taip pat tėvai gali nuspręsti, ar papuošti vaiką skraiste, kurią vėliau galima naudoti ir jaunesnių vaikų krikštui. Tikima, kad vaikų krikšyjimas ta pačia skraiste, sustiprina ryšį tarp brolių ar seserų! Batukai, kepurės, galvos papuošalai padeda sukurti mažylio įvaizdį, nors ir mažos detalės, tačiau jos ypač svarbios norint, kad viskas būtų nepriekaištinga.

Dar vienas ypač svarbus krikštynų atributas – žvakė, simbolizuojanti Kristaus šviesą. Žvakės būna įvairios, galima rinktis spalvą, formą, tačiau rekomenduojama natūralaus vaško arba balta žvakė. Kad viskas atrodytų dar elegantiškiau, renkamos įvairios puošmenos, kurios papuošia žvakę bei neleidžia vaškui nuvarvėti ant žemės ar rankų.

Negalima pamiršti tradicijų, krikšto tėvai privalo nuprausti bei aprengti vaiką krikšto rūbeliais, kad vėliau mokėtų juo pasirūpinti, bei padovanoti 5 dovanas, kad vaiko gyvenime nieko netrūktų:

  • Muilas – švariam ir sveikam gyvenimui
  • Pinigėlis- turtingam gyvenimui
  • Kruopos – sočiam gyvenimui
  • Cukrus – saldžiam gyvenimui
  • Rožių žiedlapiai – gražiam ir mylimam gyvenimui

Taigi krikštynos nuostabi Jūsų mažylio šventė, sukurkite jaukią atmosferą savo šventei pasirinkdami gražiausius rūbelius,  puoselėdami senąsias tradicijas ir papročius.

Scroll to Top