vaiku fotosesija

Mažųjų stileivų fotosesija

Nuo tada, kai buvo išrasta fotografija, nuotraukos pakeitė tapybą ir įgavo didelę prasmę. Žmonės fotografuodami įamžindavo savo gimines, draugus, mylimuosius ar pačias svarbiausias savo gyvenimo akimirkas. Padarytos nuotraukos išlikdavo ilgam, bylodavo apie senesnių kartų įvykius ir keldavo šiltus prisiminimus.

Šiandien fotografijos svarba vis dar išlieka didelė, o bene dažniausiais nuotraukų herojais tampa mažieji modeliai. Vaikų fotosesija — būdas tėvams ar seneliams įamžinti savo atžalas su plačiausiomis šypsenomis, gražiausiose kompozicijose ir su spalvingiausiais rūbais. Tiesa, pastarieji neretai sukelia didžiausią galvos skausmą…

Tad, kokia apranga būtų tinkamiausia vaikų fotosesijai, kad vėliau, laikant rankose nuotraukas, netektų nusivilti?

Štai keletas patarimų:

1. Nepersistenkite su prašmatniais rūbais. Vaikų fotosesija yra ta vieta, kur fotografas veikiausiai paprašys tėvelių, jog jie leistų savo vaikams nevaržomai šliaužioti, šokinėti bei visur laipioti. Dėl šios priežasties nevertėtų mažųjų aprengti pačiais gražiausiais jų rūbeliais, nes vėliau turbūt netrykšite noru skalbti dėmes ar adyti atsiradusias skyles. Į fotosesiją patariama vaikus rengti gražiais, tačiau ne per puošniais rūbeliais. Išimtis: svarbios progos, pavyzdžiui, krikštynos — šiuo atveju taisyklė negalioja.

2. Nevaržoma apranga — privalumas. Galbūt mažiausiems „leliukams“ tai ir nėra aktualu, bet štai jau kiek ūgtelėjusiems vaikams svarbu judėjimo laisvė, todėl nusprendus juos fotografuoti specialiai jiems surengtoje fotosesijoje, derėtų pasirūpinti, kad drabužių audiniai būtų natūralūs, patogūs ir leistų laisvai siausti prieš foto objektyvą. Tuo pasirūpinus tikrai neteks nusivilti fotosesijos rezultatais, nes nuotraukose atsispindės vaikų energija ir judrumas.

3. Spalvingi rūbai neatsiejama vaikų fotosesijos detalė. Kad ir kokie konceptualios, „švarios ir grynos“ mados šalininkai būtų tėvai, tačiau savo atžalų jau nuo pat pirmųjų jų dienų nevertėtų „įsprausti“ į gana monotoniškos spalvų gamos rėmus. Jau nuo senų laikų yra nustatytas spalvų poveikis, kuris dar vaikystėje pradeda formuoti asmenybę, su lakia vaizduote. Suaugę tai turėtų atsiminti ir vaikus pratinti prie kontrastingų spalvų bei margų raštų. Tokio tipo drabužiai, panaudoti vaikų fotosesijos metu, gali atskleisti ne tik vaiko nuotaiką, bet ir suteikti žaismingumo ar ryškumo pačiai fotografijai.

4. Išskirtinėms idėjoms — TAIP! Sakoma, jog taisyklės yra tam, kad jas būtų galima sulaužyti, todėl ruošiantis vaikų fotosesijai nebijokite eksperimentuoti: ieškokite spalvotų, ar kaip tik priešingai, vienspalvių rūbelių, suraskite bei, pasitarę su fotografu, savąjį vaiką papuoškite kokia nors išskirtine detale, tarkime, žaviu kaspinėliu mergaičių plaukuose ar šmaikščia varlyte berniukui ant kaklo. Įdomesnis fotosesijos siužetas, sužadins ir pačio vaiko susidomėjimą: jis atsipalaiduos, natūraliau elgsis, todėl ir pagauti kadrai bus jaukesni ir nuoširdesni.

Taigi, prisiminkite, jog vaikų fotosesija turėtų būti džiaugsmas ne tik tėveliams, bet ir jų atžaloms, tad tinkamai parinkti jų rūbai, leis mažiesiems greičiau ir lengviau įsijausti į modelio vaidmenį.

Scroll to Top