Apsipirkti į Milaną? Misija įmanoma

Nors frazė „Milano mados savaitė“ gali skambėti taip tik elitui prieinama pramoga, niekas nesakė, kad paprastas mada besidomintis žmogus negali nuvykti į Europos mados sostinę ir nusipirkti garsių dizainerių drabužių. Tai ypač palanku tam tikru metų laiku vykstant vasaros arba žiemos kolekcijų išpardavimams.

Savaitgalio kelionė lėktuvu į Milaną atsieis tikrai nebrangiai. Jeigu jau pavasarį svajojate apie tai, kaip puikiomis kainomis nušluosite Milano drabužių salonų išpardavimo stovus, taikykitės iš anksto įsigyti pigesnius bilietus į Milaną. Geriausios bilietų kainos būna 5-6 mėnesiai prieš kelionę. O norint paskaičiuoti, kada geriausia pirkti bilietus, reikia žinoti, kuriais mėnesiais vyksta kolekcijų išpardavimai.

Vasaros kolekcijos išparduodamos jau liepos-rugpjūčio mėnesiais, tad šiuo atveju savaitgalio kelionė lėktuvu turi būti užsakoma maždaug vasarį. Žiemos kolekcijos nupiginamos sausio-vasario mėnesiais, tad jeigu norite įsigyti žieminių drabužių pigiau, lėktuvo bilietą pirkite rugpjūtį.

Milane yra daugybė alėjų, gatvių ir net ištisų rajonų, kurie tiesiog stovi ant mados industrijos . Vieni drabužių parduotuvių kampeliai yra nusitaikę į tuos, kurie linkę už batelius pakloti 500 eurų, o kitur galite rasti ir pigesnių pasiūlymų. Viskas priklauso nuo dizainerio, kurio vardu pavadintas salonas ir to, ar tai nauja kolekcija.

Žinoma, mados namų gausu ir Paryžiuje bei Londone, tačiau Milano mada šiek tiek skiriasi nuo kitų mados sostinių. Milano, kaip ir visos Italijos, mados suvokimas yra itin subtilus ir elegantiškas. Italai turi gerą pojūtį, kas jiems tinka, todėl net ir vienas ar du tinkamai panaudoti stiliaus akcentai pranoks užsienietį, apsikarsčiusį penkiais vardiniais drabužiais. Taigi, Milane geriausia apsipirkti tiems, kurie madoje vertina klasiką ir skonį. Jeigu mylite madą, verta apsilankyti Milano mados savaitėje – tai tikrų tikriausia mados ir stiliaus mokykla.