KAMUOLIUKŲ BASEINAS: MADINGAS ŽAISLAS NAMUOSE?

Tėvai nuolat išleidžia daug pinigų „madingiems“ vaikiškiems grojantiems, judantiems ir įvairiomis spalvomis mirksintiems žaislams, tačiau ne visada vaikams jie pasirodo įdomūs. Dažnai pažaidus su jais kelias valandas, jie gražiai padedami į lentyną kaupti „užmaršties“ dulkių. Iš patirties galiu pasakyti, kad į vaikų gyvenimus daugiausia džiaugsmo atneša ir dažniausiai yra naudojami paprasti dalykai. Kaip ir sausas kamuoliukų baseinas: atrodo, kad tai yra tik paprastas baseinėlis, į kurį pripilta gausybė spalvotų plastikinių kamuoliukų, bet jei šį žaislą pastatytume vaiko kambaryje, suprastume, kad jame galima rasti daug smagios ir naudingos veiklos. Tačiau čia svarbu ne tik tai, kad vaikas gerai praleidžia laiką. Šis žaislas yra puikiai žinomas ir kaip terapijos priemonė. Pediatrai ir ugdymo specialistai jį rekomenduoja dėl šių priežasčių:

1)     Kamuoliukų baseinas yra naudingas bet kokio amžiaus vaikams, kuriems reikalinga veikla, skirta smulkiosios ir stambiosios motorikos lavinimui. Jame vaikui įdomu vartytis, dūkti, plaukioti, šokinėti, slėptis ar tiesiog ramiai sėdėti ir žaisti. Toks žaislas yra saugus bet kuriam kūdikiui, kuris jau tvirtai sėdi ir ypač praverčia tomis dienomis, kai subjurus orui nesinori kišti nosies į lauką, o vaikui reikia gerai padūkti.

2)     Spalvoti kamuoliukai baseine padeda tobulinti regėjimo įgūdžius (spalvų pažinimas), taip pat tai gali būti puiki priemonė ugdant vaiko ankstyvuosius kalbos įgūdžius (skaičiavimą, spalvų pavadinimus ir kitus).

3)     Kamuoliukų baseinas sukuria daugialypę jutiminę aplinką. Tai priemonė padedanti vaikui suvokti savo kūno padėtį ir judesius. Jis gerina vaiko koordinaciją, moko išlaikyti pusiausvyrą, masažuoja vaiko pėdutes ir kūną.

4)     Kamuoliukų baseinas veikia kaip atpalaiduojanti priemonė, dažnai vaikai jį pasirenka kaip nusiraminimo vietą. Jis gali sumažinti vaikų nerimą ir juos ugdyti aktyvesniais tyrinėtojais.

5)     Kamuoliukams pabirus iš baseino, reikia juos sutvarkyti. O tai puiki užduotis mažiesiems, kurie rinkdami kamuoliukus ir juos dėdami, mesdami atgal į baseiną laviną akių ir rankų koordinaciją. Tuo pačiu tai yra ir smagus būdas pasimokyti tvarkos.

Ir visgi, ar be to, kad tai yra gera terapinė priemonė, smagi ir spalvinga interjero detalė, kamuoliukų baseinas yra madingas žaislas? Į šį klausimą galima būtų atsakyti paprastai: jei vaikų džiaugsmas, juokas, palaimingas krykštavimas, šypsenos yra mados reikalas, tai tuo neabejokite, tai tikrai madingas namų aksesuaras.