KOKIA PATALYNĖ YRA TINKAMIAUSIA KŪDIKIUI?

Kūdikiai pirmaisiais savo gyvenimo metais mažiausia 60 procentų laiko praleidžia miegodami, todėl tėveliams itin svarbu pasirinkti tinkamą ne tik pačią lovytę, jos čiužinį, tačiau ir patalynę bei jos užvalkalus.

Dažniausiai rekomenduojama įsigyti patalynė kūdikiams yra ši:

1) Paklodė čiužiniui. Kūdikio lovytėms yra rekomenduojamos rinktis paklodes, kurios pagamintos iš natūralių ar dirbtinių pluoštų, kurie kvėpuoja (pavyzdžiui, 100 % natūralios medvilnės audinys). Svarbu, kad paklodė gerai tiktų  čiužiniui, būtų ne per maža ar per didelė. Dažniausia rekomenduojamos paklodės su guma, kurios puikiai priglunda prie čiužinio.

2)     Antklodė. Kūdikio lovytei yra rekomenduojama rinktis antklodę pagal šiuos kriterijus:

–        Dydis. Antklodė neturi būti per didelė kūdikiui, kadangi kūdikis joje gali susipainioti. Optimaliausias pasirinkimas yra 1-1,4 m dydžio antklodė, kuri būtų tinkama kūdikiui maždaug iki 3 metų.

–        Svoris. Antklodės svoris turi būti beveik nepastebimas.

–       Kokybė. Renkantis būtina atkreipti dėmesį, iš kokios medžiagos yra pagaminta antklodė, taip pat, ar ši medžiaga pasižymi antialerginėmis savybėmis. Antklodė taip pat turi pasižymėti geromis šilumos laidumo ir pralaidumo orui savybėmis, t. y. turi sulaikyti šilumą, bet ne tiek, kad vaikas po ja kaistų (nesusidarytų „šiltnamio efektas“). Antklodę reiktų rinktis pagal metų sezoną, kad vasarą ji nebūtų per šilta, o žiemą vaikas nešaltų (rekomenduojama turėti bent 2 atskiras antklodes, po vieną vasaros ir žiemos sezonams).

3) Pagalvė (nerekomenduojama iki 1-2 metų amžiaus vaikui). Pagalvės turėtų būti minkšta, lengva, pralaidi orui, gerai sugerianti drėgmę. Renkantis pagalvę svarbu atkreipti dėmesį į jos antialergines savybes.

Kita vertus, reikėtų atkreipti dėmesį į Amerikos pediatrijos akademijos, „SIDS First Candle Alliance“ ir „Health Canada“ organizacijų rekomendacijas, kad ruošiant kūdikio lovytę, svarbu parinkti tvirtą, ne per minkštą čiužinį, kuris neįdubtų paguldžius mažylį. Šį čiužinį rekomenduojama užkloti gerai priglundančia paklode. Minėtos organizacijos nerekomenduoja į kūdikio lovelę dėti apsaugų, pagalvės, antklodės, papildomų patiesalų ar minkštų žaislų. Siūloma, kad kūdikis miegotų su miegmaišiu. Šios rekomendacijos yra pateikiamos siekiant sumažinti galimų kūdikių mirties (uždusimo) atvejų.

Visi tėveliai nori, kad jų kūdikio miegas būtų saldus ir saugus, todėl renkantis patalynę kūdikiui svarbu pasidomėti perkama produkcija bei kitų tėvelių rekomendacijomis.

Scroll to Top