Renkamės parketlentes savo būstui

Grindys – namo pagrindas, atraminė dalis, kuria nepertraukiamai vyksta judėjimas. Kuriant būsto interjerą būtina atsižvelgti į grindų dangos medžiagą. Be abejo, svarbu ir spalva. Ne retai kambarių spalvos parenkamos derinant jas prie grindų atspalvio. Taip pat spalvos optiškai padidina arba sumažiną erdvę bei sukelia įvairių jausmų įspūdį. Šiomis dienomis populiarus natūralios medienos parketo pasirinkimas, kuris suteikia namams jaukumo ir šilumos.

Šiandien parketlenčių pasirinkimas yra labai platus. Galima rinktis iš plačių, vienos juostos ar klasikinių, trijų ar dviejų juostų parketlenčių. Perkamiausių šios grindų dangos storis yra 14 mm. Jos sudarytos iš 3,6 mm dėvimojo sluoksnio, vidurinio, skersuotos medienos sluoksnio, neleidžiančio grindims riestis ir suktis, bei apatinį sluoksnį, kuris užtikrina stabilumą.

Naujai išklotas parketlentes būtina lakuoti ar alyvuoti. Lakuotos grindys yra tvirtesnės ir ilgaamžiškesnės, o alyvuotos – malonesnės bei švelnesnės, tačiau reikalauja specialios priežiūros.

Kitas svarbus žingsnis renkantis parketlentes – grindų atspalvis. Šiomis dienomis grindų atspalvio asortimento pasiūla yra labai plati. Būtina iškart nuspręskite ar Jus labiau traukia klasikinio dizaino (natūralaus ąžuolo ar uosio) parketlentes, ar grindys, turinčias pilką, balkšvą, rusvą arba gelsvą atspalvį. Būtina paminėti, kad tamsios grindys Jūsų būste atrodys itin prabangiai, tačiau jos reikalaus daug specialios priežiūros, nes ant tokio atspalvio paviršių labai matomos dulkės. Natūralaus medžio paviršiai visuomet atrodo ekologiškai bei jaukiai. Gelsvi, natūralios medienos atspalviai, labai lengvai derinami įvairių atspalvių turinčiame interjere.

Rinkdamiesi grindų dangos medžiagą bei spalvą gerai apgalvokite visus už ir prieš, pasitarkite su specialistais. Nepamirškite, kad grindys yra tokia būsto dalis, kuri retai keičiama kardinaliai. Juk nusipirkti naują spintelę ar kėdę yra lengviau nei perdažyti visas kambario grindis.

P. S. Parketlentes labiausiai mėgsta prabangių namų savininkai Skandinavijos šalyse, kavinės bei restoranai.

Scroll to Top