Devyniasdešimtųjų mados ikonos

Kai aštuoniasdešimtieji nuvilnijo su paskutiniais disko ir pankroko atgarsiais, atėjo devyniasdešimtieji – metas, kai skirtinguose frontuose varžėsi flanelinais marškiniais apsikarstęs grandžas ir saldus it kramtoma guma popsas. Šį laikotarpį visi prisimena kaip tiek „Spice Girls“, tiek „Nirvanos“ erą. Tiek tamsesnė alternatyvi kultūra, tiek masinė pop kultūra paliko milžinišką indėlį devyniasdešimtųjų periode. Tarp jų ir šios stiliaus ikonos:
Gwen Stefani –vietoje nenustygstanti, platinos šviesumo plaukais aplinkinius akinanti nutrūktgalvė. Ji parodė, kad esant savimi pasitikinčia feministe neprivaloma atsisakyti moteriškumo – palaikydama ekscentrišką tačiau mergaitišką stilių ji tobulai suderino popsą su pankų kultūra ne tik savo muzikoje, bet ir stiliuje.
Kurt Cobain – kai kalba eina apie grandžo muziką ir šaižias elektrines gitaras, nuodėmė nepaminėti Kurt Cobain. Legendinės “Nirvanos” lyderis vertė visas paaugles alpti dėl jo skaidrių it ežeras akių, pašiauštų šviesintų plaukų ir laisvo stiliaus, tiesiog rėkiančio “o man viskas dzin!”. Tiesa, daug kam nežinoma, tačiau po šia taisyklių laužytojo kauke slėpėsi jautraus šeimos žmogaus siela.
Spice Girls – apie šias merginas kalbėti nė nereikia – jei ne jos, šiandien nebūtų tokie madingi platforminiai batai, blizgūs aksesuarai, mini sijonai ir marškinėliai virš bambos. Nuo pat devyniasdešimtųjų šios popso deivės buvo kiekvienos paauglės idealas.
Winona Ryder – jei Kurt Cobain buvo grandžo karalius, tai ši aktorė – be abejonės grandžo karalienė. Savo įgimtą seksualumą Winona Ryder tik dar labiau išryškindavo grubesniais juodos odos ir tankaus džinso deriniais arba gudriai pasislėpusi po jai gerokai per dideliais drabužiais. Jos stilius – drąsus, autentiškas ir neatkartojamas.
Liv Tyler – garsiojo „Aerosmith“ lyderio Steven Tyler dukrelė devyniasdešimtaisias buvo dievaitė, įkūnijusi saldų, bet maištingą to meto jaunimo paveiklsą, kurį nuolatos idealizavo televizija ir filmai. Ji stiliumi tobulai laviravo tarp romantikos ir anarchijos. O būtent šiandien tarp paauglių populiariausias drabužių derinys – trumpi klostuoti arba varpelio formos sijonukai ir marškinėliai ar megztukai virš bambos – Liv Tyler nuopelnas.