paryziaus mados savaite

Paryžiaus mados savaitė kiekvieną sezoną vainikuoja visų mados savaičių – Milano, Londono ir Niujorko – maratoną. Galbūt ši garbė suteikiama dėl to, kad apskritai mados šou šaknys siekia būtent Paryžių aštuonioliktajame amžiuje. Nors pirmoji oficiali mados savaitė surengta Niujorke 1943 metais, Paryžiuje aukštoji mada karaliavo gerokai anksčiau ir ilgiau.
– Pirmieji Paryžiaus mados šou buvo rengiami XVIII – XIV a. mados salonuose. Tai buvo pavienės drabužių demonstracijos ant manekenų ir buvo skirtos tik salonų klientams, perkantiems juose drabužius.
– Nuo devyniolikto amžiaus šie pasirodymai šiek tiek pakito: pradėtos demonstruoti didesnės drabužių kolekcijos, netrukus šie pasirodymai tapo skirti ir publikai, o galiausiai po pasirodymų pradėti rengti vakarėliai.
– Mados mylėtojams žinomas terminas haute couture (pranc. aukštoji mada). Paryžiaus mados savaitėje vyksta atskiros – aukštosios mados – kategorijos renginiai, kuriuose gali dalyvauti tik nedidelė dalis mados namų, atitinkančių pačius griežčiausius kriterijus.
– Garsiausieji pasaulio dizaineriai – Chanel, Christian Dior, Givenchy – savo Paryžiaus mados savaitės pasirodymus rengia tokiose vietose kaip Versalio rūmai, Luvras ar Eifelio bokštas. O debiutuojančių ar ne tokių populiarių dizainerių kolekcijos pristatomos ne tokios aukštos klasės, tačiau kartais daug originalesnėse vietose– logistikos sandėliuose, naktiniuose klubuose ir panašiai.
– Į didžiausią Chanel kolekcijos pristatymą buvo susirinkę 2600 svečių, į mažiausią Noir mados namų šou atėjo 35 svečiai.
– Paryžiaus mados savaitė Paryžiui uždirba apie 400 milijonų eurų, neįskaitant tuo metu parduotuvėse skelbiamų išpardavimų.
– Paryžius – kultūriškai labai spalvingas miestas, todėl būtent Paryžiaus mados savaitę tolimiausių ir egzotiškiausių užsienio šalių dizaineriai pasirenka kaip geriausią vietą pristatyti savo kolekcijoms. Paryžiaus mados savaitės kolekcijose nuolat galima išvysti tiek rusiškų kailių, tiek afrikietiškų raštų motyvų.