KUO TURTINGAS „MENO FORTO“ TEATRAS?

Teatras „Meno fortas“ turi savitą veidą. Jį, kaip viešąją įstaigą 1998 metų pradžioje įsteigė šviesaus atminimo režisierius Eimuntas Nekrošius ir scenografė Nadežda Gultiajeva. Šis teatras prisideda prie tarptautinių profesionalaus teatro projektų. Jame taip pat yra rodomi nedidelio formato spektakliai ir koncertai. O pati didžiausia šio teatro vertybė – jame nėra lėkštų, menkaverčių menine prasme spektaklių.

Apie ką pasakoja „Meno forto“ spektaklis „Bado meistras“?

Spektaklio „Bado meistras“ režisierius Eimuntas Nekrošius. Jis pastatytas pagal vieną paskutiniųjų F. Kafkos apsakymų. Jame pasakojama apie menininką, pasižymintį gebėjimu neišpasakytai ilgai badauti, todėl pritraukiantį minias sensacijų ištroškusių žiūrovų. Tačiau, kaip bebūtų liūdna, publikos nuotaikos ir įgeidžiai greitai keičiasi.

Tad nieko keisto, kad badaujanti žvaigždė, pasiekusi savo šlovės zenitą, po to miršta vieniša, visų apleista. Kaip ir daugelis kitų F. Kafkos apsakymų, „Bado Meistras“ savo turiniu yra labai asmeniška ir individuali išpažintis, atskleidžianti paties kūrėjo paslaptingiausias pasąmonės vieteles.

Kokias temas gvildena E. Nekrošiaus spektaklis „Cinkas“?

Spektaklis „Cinkas“ yra sukurtas pagal Nobelio premijos laureatės Svetlanos Aleksijevič knygas „Černobylio malda“ ir „Cinko berniukai“. Jis pasakoja apie gūdžiu sovietmečiu sužalotas žmonių sielas, sujauktus jų gyvenimus, apie iš karo Afganistane mamoms cinko karstuose pargabentus sūnų palaikus ir kitus baisius dalykus, kuriuos teko ištverti prarastųjų kartai.

Šis dviejų dalių ir pustrečios valandos trunkantis spektaklis nepalieka abejingų, nes pasakoja apie žmogaus egzistencijos subtilybes, kai žmogui tenka balansuoti ant dvasinės ribos ir stengtis neprarasti pusiausvyros, nenusiristi į vidinę bedugnę.

Kuo patraukia Vytauto Rumšo režisuotas spektaklis „Rudens sonata“?

Spektaklyje pagal I. Bergmano „Rudens sonatą“ pasakojama apie sudėtingus žmonių santykius, kai patiriama išskirtinių dvasinių traumų. Spektaklyje vaidina ilgametę sceninę patirtį turintys aktoriai. Šis draminis kūrinys žiūrovams pristato itin subtilią emocinę situaciją, kai motina susitinka su dukra po daugybės metų išsiskyrimo.

Pasipila senų nuoskaudų trupiniai, paslėptos mintys, emocijos, kai meilė ir švelnumas persipina su išdavystės sukeltu skausmu. Vaidinime taip pat narpliojama ir dramatiška sutuoktinių istorija, kai mėginama išsiaiškinti, kas ko siekia ir ką gali duoti kitam. 

Scroll to Top