Kaip apsaugoti akis naujausių technologijų laikais?

Akys – tai vienas pagrindinių žmonių jutimo organų, kuris padeda matyti supančius žmones bei visą aplinką. Akys tai tarsi sielos veidrodis, kuris ne tik padeda matyti, bet ir padeda suprasti kitą žmogų. Todėl kiekvienas žmogus turi atsakingai rūpintis savo akimis bei regėjimu, o ypač šiais moderniais laikais, kai ilgą laiką praleidžiame technologijose, tokiuose kaip telefonas ar kompiuteris. Tačiau kaip apsaugoti akis nuo šių įrenginių?

Patarimai

Įvairūs įrenginių ekranai skleidžia specifinę šviesą, kuri ilgainiui, nuo intensyvaus naudojimo pradeda daryti blogą įtaką regėjimui. Taip yra ir dėl to, įrenginiai paprastai naudojamai skaitymui, žaidimui ar kitai veiklai, kuri reikalauja didelio susikaupimo ir įsitraukimo. Tokiais momentas žmogus pradeda mirksėti rečiau, o tai mažina akies obuolio drėgnumą, kuris reikalingas norint užtikrinti patikimą akių apsaugą. Norint to išvengti, rekomenduojama daryti reguliares pertraukas, kurių metu būtų galima pailsinti akis. Tokių pertraukų metu rekomenduojam pabūti užsimerkus arba atlikti specialius pratimus. Vienas jų – akių gimnastika. Tai toks akių mankštinimo būdas, kada dirba ir stiprėja visi akių raumenys. Norint tai padaryti reikia stipriai užsimerkti, pabūti taip kelias sekundes ir staigiai atsimerkti. Kitas pratimas – laikyti galvą tiesiai ir akių pagalba žvalgytis į kairę ir į dešinę pusę. Tada lygiai tas pats žvilgčiojant į apačią ir į viršų. Paskutinis pratimas – užmerktomis akimis jas palengva sukinėti. Visus šiuos pratimus rekomenduojama atlikti bent po keletą kartų, darant trumpas pertraukėles. Užsiimant tuo reguliariai ilgainiui pastebimas pozityvus progresas. Sekantis būdas – akių masažas. Tai paprastas akių maigymas ir sukimas pagal laikrodžio rodyklę. Svarbu tai daryti švelniai bei itin švariomis rankomis. Toks masažas paspartina kraujo cirkuliaciją bei apdrėkina akies obuolį svarbiu skysčių. Sekantis svarbus žingsnis – vitaminai. Norint užtikrinti gerą akių būklę, svarbu reguliariai vartoti reikiamus vitaminus. Pagrindinis jų – vitaminas A. Šio vitamino gausu morkose bei mėlynėse, todėl rekomenduojama praturtinti savo maisto racioną šiais produktais.

Jei šie pratimai nepadeda, tada patartina kreiptis į specialistus – oftalmologus, kurie diagnozuos ir priskirs specialų gydymą konkrečiais atvejais. Vienais atvejais pakanka akių lašų, tačiau kai kuriais atvejais dėl galimų sutrikimų išsivysto ligos, kurios gali būti gydomos tik operaciniu būdų. Vienas iš tokių būdų akių korekcija lazeriu. Šis būdas ,  ne tik veiksmingas kovojant su regos problemomis bet gali pasitarnauti ir kenčiant nuo nuolatinio nuovargio ar išsausėjimo.

Taigi, jei daug laiko praleidžiate prie įvairiausių įrenginių ir jų ekranų, galimai kenčiate nuo akių išsausėjimo ir sudirgimo. Kovojant prieš tai rekomenduojama reguliari akių mankšta, lengvi masažai ar specialūs vitaminai. Jei niekas nepadeda, patartina kreiptis į specialistus, kurie galėtų diagnozuoti problemą ir pritaikyti gydymą.  Jei nusprendėte atsisakyti akinių ir tai šiuo metu tai pats geriausias laikas, nes vyrauja akių korekcija lazeriu akcija, kurios metu, galima sutaupyti daug pinigų.