led zvake namams

LED žvakės – kičas ar ne

Ar LED žvakės, kaip dekoracijos ant langų, o ne dekoracijos ant kapų, kičas? Daug kas įsivaizduoja LED žvakes kaip plonus plastmasinius strypus su įkyriai šviečiančia lempute viršuje, bet tai ne tiesą. Šios dekoracijos ant langų šiais laikais kur kas stilingesnės nei gali pasirodyti, nes dauguma nėra jų matę ne gėlių parduotuvėse ar prekybos centruose, kur geriausiu atveju galima pamatyti vieną ar dvi žvakes – pigiausiu variantu. Jeigu negaila išleisti šiek tiek daugiau, galima rasti labai patrauklių LED žvakių modelių.

Stereotipas apie LED žvakes

Klasikinis stereotipas, kad LED žvakės – pamaina paprastoms žvakėms lietinguose kraštuose, kai ceremonijoms reikia vandeniui atsparaus sprendimo. Ir šis teiginys nėra netikslus – LED žvakės puikiai tinka ir ceremonijoms kaip pamaina tradicinėms žvakėms, tačiau tai nėra vienintelė jų funkcija – jas galima panaudoti šventėms ar namų interjerui.

LED žvakės namų interjerui – ar jūs išprotėjot…

Dažniausiai atsakymas būtų toks, bet dauguma nė neįsivaizduoja kiek skirtingų modelių LED žvakių yra prekyboje. Galima rinktis stambaus dizaino auksinės spalvos, su blizgučių dekoracijomis. Ir, pavyzdžiui, šios žvakės amžinos, reikia pakeisti tik baterijas, o kai jos atsibos – galima lengvai parduoti, kadangi jos nesusidėvi. Šios žvakės itin mažai dėvisi, nes jos yra naudojamos kaip dekoracijos ant langų, o šiose vietose vienintelis faktorius darantis įtaką ilgaamžiškumui – saulės šviesos kiekis. Bet net atsižvelgiant į tai, žvakės yra iš storos plastmasės, tad neturėtų susidėvėti iš išorės bent lietuviškame klimate.

O kaip dėl lauko interjero?

Pagrindinis LED žvakių panaudojimas – lauko terasose, kur nėra lietaus. Šios žvakės yra ganėtinai atsparios lietui. Tačiau dauguma gamintojų nerekomenduoja šių žvakių laikyti lietuje ilgą laiką, nes tai paveikia elektronikos ilgaamžiškumą. Bet turint tai omenyje, LED žvakės tinka lauko terasoms, o žinant vėjuotą lietuvišką klimatą – jos puiki alternatyva paprastoms žvakėms, kurios nuo stipresnio vėjo užgestų.

Taigi, kičas ar ne?

Galop atsakymas dėl kurio ir skaitėte visą straipsnį – tikrai LED žvakės ne kičas. Kai LED žvakių pasirinkimas internetu toks platus, rasti stilingą alternatyvą dekoracijai ant langų ar lauko terasos papuošimui paprasta, jeigu negaila sumokėti kelis papildomus eurus.

Scroll to Top