Norite įrengti vaikų kambarį? Nuo ko pradėti

Jeigu norite įrengti kambarį jau ūgtelėjusiam vaikui, galite susidurti su keliomis problemomis. Pirmiausiai – ne visada aišku, kiek išlaidų reikalaus būtiniausi vaikų kambario baldai.
Antra problema ateina su vaiko lūkesčiais ir užgaidom – vaikų kambario baldai, kurie Jums atrodys tinkami, Jūsų atžalai gali pasirodyti pernelyg niūrūs, nuobodūs, o svarbiausia – ne tokie, kokie pas kaimyno vaiką. Taip pat be galo svarbu rinktis baldus, kurie dar tiktų vaikui jau ūgtelėjus, po kelių metų.
Čia pateiksime kelis patarimus, kurie pravers renkantis baldus vaikų kambariui ir, tikėtina, patenkins tiek Jūsų, tiek Jūsų vaiko poreikius ir norus.

  • Nustatykite tikslų biudžetą vaikų kambario baldams ir kitiems atributams. Kaip ir bet kurio kambario baldai, vaikiškos lovelės, spintos, stalai būna įvairių kainų. Pagalvokite, ar ieškosite vaikų baldų komplektų iš salono, ar gaminsite juos pagal individualų užsakymą. Jeigu randate tokius baldus kaip lova ar kėdė už mažą kainą, įsitikinkite, ar jie yra geros kokybės – nerizikuokite nusipirkti greit susidėvinčių baldų.
  • Neignoruokite savo vaiko nuomonės. Jeigu renkate baldus į pradinuko kambarį, žinokite, kad jis jau nori reikšti savo nuomonę ir pats pasirinkti, kas jam geriau. Jei norite iš anksto apsisaugoti nuo vaiko užgaidos rinktis geriausią ir brangiausią lovytę ar žaislų spintą, pateikite jam kelis variantus, kurie yra tinkami pirmiausiai Jums. Vaikas džiaugsis, kad gali daryti galutinį pasirinkimą.
  • Atsižvelkite į vaiko raidą. Tai reiškia – pirkite baldus šiek tiek didesnius – kad ūgtelėjusiam vaikui dar tiktų ta pati lova ar stalas. Jeigu jaučiate, kad dabartinėje gyvenamojoje vietoje nežadate likti ilgam, galite rinktis ir pigesnius baldus, o išsikraustę į naują vietą į vaiko kambarį galėsite investuoti daugiau.
  • Jeigu esate technologijų mados sekėjas, galite pasidomėti naujausiais vaikų baldų komplektais, kurie transformuojasi iš lovos režimo į lentyną, rašomąjį stalą ar net namelį, kuriame vaikai gali žaisti “namus”.