Ar šalikai vis dar madinga?

Šalikai gali būti ne tik aksesuarai, bet ir ryškios aprangos detalės. Jeigu anksčiau šalikai buvo naudojami tam, kad apsaugoti gerklę nuo šaltų orų, šiuolaikiniame pasaulyje viskas pasisuko kita linkme – viso tipo šalikai tapo mados dalimi.

Šilko keliu

Plono audinio šalikėliai buvo madingi visais laikais. Juos dažniausiai buvo dėvima ant galvos arba apraizgoma aplink kaklą. Dabartinėje madoje itin paplito šilkiniai šalikėliai, kuriuos aprišama ant galvos (kaip močiutės) ir užsidedama oversized paltas. Tokio tipo derinys, šiuolaikinėje madoje muša pirmumo vietas. Jeigu norima atrodyti kuo elegantiškiau, tuomet puikiai tinka šilkinė skarelė, kuri yra perlenkta į keturkampį arba itin siaura ir ilga. Žinoma, šilkinės skarelės tinka šiltesniu metų laiku, kadangi vėjuotu oru, jos nesuteiks jokios papildomos šilumos efekto. 

Šilkinių skarelių tipų, spalvų ir raštų yra gausybė. Šiuo metu dominuoja ryškiaspalvės skarelės, kurių tikslas išryškinti nešiojama aprangą. 

O kaip kailiniai?

Kailiniai šalikai yra paplitę šaltuoju metų laikų. Jų išskirtinumas toks, kad jie suteikia šilumos žiemos metu bei atrodo elegantiškai. Kailiniai šalikai skirstomi į: ilgus ir plačius arba apykakles šalikus. 

Kailinės apykaklės itin tinka klasikiniam vakarėliui. Apykaklės yra surišamas šilkiniu kaspinu. Tokio tipo kailiniai šalikai dera prie lengvai ir ilgų krentančių suknelių. Na, o ilgi ir platūs kailiniai šalikai tinka ir kasdieniai aprangai bei gali papildyti net ir tamsiausią įvaizdį. 

Galite rinktis ne tik vienspalvius kailinius šalikus. Šiuolaikinėje madoje yra populiarūs gyvūninė simbolika, todėl kailinis šalikas gali būti papuoštas zebro, karvės ar leopardo raštais.

Minkšti ir masyvūs

Šis tipas šalikų tinka tiems, kuriems patinka jaukumas, šiluma bei jaustis patogiai. Itin madingi tapo ilgi šalikai, kurie yra apsukti aplink kaklą, bet galai laisvai krinta žemyn. Taip pat, jeigu nemėgstate šaliko apraizgyti aplink kaklą, galite jį užsimesti tiesiog ant pečių. Svarbu tik tai, kad šalikas būtų didelis, šiltas ir ryškių spalvų arba raštu. Juk norisi papildyti savo aprangos kodą!

Kitas masyvių šalikų nešiojimo būdas – užkišti jį už diržo. Apgaubkite savo pečius šaliku ir jo galus sukiškite į palto diržą. Šalikas gali būti tiek ilgas, tiek trumpas – priklausys nuo to, prie kokio rūbo derinsite. Šis šaliko dėvėjimo būdas vers kiekvieną pažvelgti į jūsų pusę!  

Kašmyriniai arba šilkiniai masyvūs šalikai itin tinka tiems, kurie mėgsta jį apsivynioti aplink kaklą ir jame paskęsti. Tokio tipo šalikus galima derinti prie paltų, striukių bei švarkelių.

Didelius, minkštus ir pūkuotus šalikus galite dėvėti apsigaubus juos pilnai per pečius bei dengti nugarą. Rezultate gausis – pledo efektas. Šis šaliko dėvėjimo būdas tinka prie striukių ir švarkelių. Jausitės šiltai ir atrodysite madingai!