drabuziu skalbimo ir prieziuros zenklai

Drabužių skalbimo ir priežiūros ženklų reikšmės

Šiais begalinio vartojimo laikais, vis daugiau žmonių nori ilgaamžiškų prekių. Tai galioja ir drabužiams. Kokia turėtų būti tinkama drabužių priežiūra, kad jais galėtume džiaugtis ne vienus metus? O svarbiausia ką reiškia visi tie ženklai besipuikuojantys ant drabužių etikečių?

Kad nepasiklystumėte drabužių etikečių labirintuose, mes jus trumpai supažindinsime su priežiūros ženklų reikšmėmis. Drabužių priežiūra susideda iš šešių ženklų tipų: skalbimo, balinimo, džiovinimo, gręžimo, sauso valymo ir lyginimo.

Skalbimo ženklai

Picture2  Picture1

Skalbimo ženklai būna įvairūs. Vieni turi nurodytus laipsnius, kiti laipsnius indikuoja rutuliukais. Kuo daugiau rutuliukų, tuo didesnėje temperatūroje reikia skalbti. Jei vietoj laipsnių yra ranka, tai galimas tik skalbimas rankomis. Jei skalbimo ženklas perbrauktas arba turi X tai skalbimas draudžiamas.

Balinimas

Balinimo ženklai yra tik trys.

Picture3

Tuščias trikampis reiškia, kad galima balinti bet kuo. Su brūkšneliais viduje reiškia, kad negalima balinti su chloru. X pažymėtas trikampis nurodo, kad balinti negalima.

Picture4

Balinimo ženklai atpažįstami iš keturkampio. Taškiukai jo viduje nurodo kokioje temperatūroje galima džiovinti. Jei yra X ženklas, reiškia džiovinti skalbimo mašinoje ar džiovyklėje negalima.

Gręžimas

Picture5

Gręžimas turi tik vieną ženklą. Jis reiškia, kad negalima gręžti.

Drabužių priežiūros ženklai

Sausas valymas

Picture6

Ovalo formos ženklai informuoja apie drabužių sausą valymą. Įvairios raidės nurodo, kokias priemones reikėtų naudoti. Pvz. P raidė reiškia, kad valymas galimas tik su perchloretilenu.

Lyginimas

Picture7

Lygintuvo formos ženklas informuoja apie lyginimo ypatumus. Jame esantys rutuliukai reiškia žemą, vidutinę arba aukštą temperatūrą. Jei lygintuvas perbrauktas, lyginti negalima.

Tinkama drabužių priežiūra ir ženklų supratimas gali išsaugoti ne vieną jūsų mėgstamą rūbą. Todėl įsidėmėkite juos ir visuomet atsižvelkite prieš juos skalbdami, valydami ar lygindami. Esant norui atsikratyti etikete, ją visuomet galite išsaugoti ir laikyti lengvai pasiekiamoje vietoje.

Scroll to Top