Advokatų aprangos kodas: ar jis yra?

Tikriausiai einant gatve dažnai žiūrime kaip atrodo kiti: kaip apsirengę, kokių spalvų kojines užsidėję, ar batai nuvalyti, ar šukuosena (o gal net makiažas) tvarkinga. Juk apie žmogų pirmiausia yra sprendžiama vos jį sutikus, iš jo išvaizdos, o tik paskui galvojama ar patinka jo charakteris, ar jis profesionalus, ar geras darbuotojas ir specialistas. Šie visi aspektai gali pasimatyti tik po kurio laiko, tačiau pirmas įspūdis pasilieka visam gyvenimui. Būtent dėl šios priežasties žmonės dažnai stengiasi suteikti gerą pirmą ir net nebūtinai pirmą įspūdį. O kaip yra su advokatais?

Ar advokatai turi savo aprangos kodą?

Dažniausiai advokatai turi griežtą aprangos kodą, kurio reikalauja įmonės, kuriose jie dirba. Taip yra anaiptol ne be reikalo. Juk advokatai yra tie žmonės, kurie turi reprezentatyviai atrodyti, nes dirba ne tik užsidarę savo darbo kabinete, bet ir su kitais žmonėmis, kuriems reikia pagalbos. Advokatai turi rodyti pavyzdį, todėl švari ir tvarkinga apranga yra privaloma. Advokatai darbo metu turi būti susikaupę, gilintis ir bandyti spręsti problemą, todėl tvarkinga išvaizda turi parodyti, kad jis yra romus ir keliantis pasitikėjimą.

Viena iš dažno advokatų paslaugų – atstovavimas teisme. Atstovavimas teisme viena iš advokato duonų, o norint, kad jis ten gerai pasirodytų, jam reikia gerai jaustis. Būtent aprangos kodas palaiko gerą savijautą, advokatas jaučiasi pasitikinti savimi, galintis nugalėti bylos metu.

Kaip apsirengus teikiamos teisinės paslaugos Vilniuje?                

Teisinės paslaugos Vilniuje teikiamos švariai, tvarkingai apsirengusių žmonių. Jeigu tai moterys, joms patartina darbe dėvėti kostiumėlius, tai gali būti ilgesnis sijonas ir palaidinė, ar kelnės, palaidinė ir švarkas. Taip pat moterys gali dėvėti sukneles, tačiau svarbu paminėti, kad jos turi atrodyti padoriai, tai reiškia, jog negali būti jokių gilių iškirpčių ar skirtingų spalvų. Labai pageidautina, kad stilius būtų konservatyvesnis, spalvos blankios.

Vyrai teikia teisines paslaugas pasidabinę kostiumais. Kartais yra išimčių ir vyrai gali būti apsirengę tvarkingas kelnes ir elegantišką megztinį. Tačiau visa tai turi būti stilinga ir, žinoma, neryšku.

Vis dėlto, būtina paminėti, kad toks aprangos kodas galioja ne tik sostinėje. Advokatų išvaizda nesiskiria ir kituose Lietuvos miestuose.