Kokią įtaką miegamojo interjeras gali daryti Jūsų miegui?

Geras miegas neatsiejamas nuo daugelio niuansų. Kol vieni tikina, kad kai kūnas pasiruošęs miegoti – pavyks pasinerti į sapnus bet kokioje vietoje ir bet kokiu metu, tuo tarpu kiti akcentuoja, kad šiais laikais, kai žmogus yra labai veiklus ir aplink jį yra daug info – tik tinkama patalynė, galbūt net geros paklodės su guma 200×220 gali užtikrinti, kad miego karalystė bus saldžiausia.

Natūraliai kyla klausimas, ar tikrai kiekvienas miegamos vietos komponentas, juolab, net aplinka, gali nulemti miego kokybę. Ką apie tai kalba specialistai?

Poilsio aplinka

Dizaineriai dažnai akcentuoja, kad skirtingose aplinkose reikia kurti skirtingą atmosferą. Darbo kambaryje ji turi būti darbinga, kai tuo tarpu poilsio zonoje – atpalaiduojanti. Žinoma, kad miegamojo erdvėje žmogus turi gerai jaustis ir tuo pačiu ilsėtis. Tokiu atveju reikia ne tik rinktis tam tikrus akcentus, interjero detales, kurios skatina poilsį, tačiau taip pat ir spalvas, kurios padeda atsipalaiduoti. Pavyzdžiui, raudona spalva aktyvina, tad ji dažniausiai nėra rekomenduojama poilsio zonoje ir tuo pačiu miegamajame. Tačiau ji puikiai svetainėje, kur dažniausiai susirenkama pokalbiams. Taigi, svarbu derinti smulkmenas, kadangi būtent jos ir lemia tai, kokią atmosferą pavyks susikurti ir tuo pačiu kokius pojūčius pavyks pajusti tam tikrame kambaryje.

Tinkama patalynė – geriausia miego kokybė

Tinkamai komponavus kambarį taip pat reikia nepamiršti pagalvoti ir apie tai, kokia patalynė Jums labiausiai tinka, kokios reikia, kad miegas būtų saldus. Geriau jau kartą skirti kiek didesnę investiciją, kad jaustumėtės ramus radęs tokią, kurioje miegas bus labai gilus. Juolab, ir reikia rūpintis ne tik patalyne, tačiau taip pat ir užvalkalais. Svarbios ir paklodės su guma 200×220, kurios dažniausia rekomenduojamos dvigulėse lovose. Juk tinkamo dydžio patalynė – tokia pat svarbi, kaip ir tinkami užtiesalai.

Taigi, gerą miegą lemia labai daug veiksnių ir kuo daugiau jų bus įvertinta – tuo tikresnis galite būti, kad galiausiai kiekvienas gulimasis į lovą bus neatsiejamas nuo malonumo miegoti ilgai, gyliai ir maloniai.

Scroll to Top