Penki madingiausi stogų dangų tipai 2022 metais

1. Metalinis stogas

Metalinė stogo danga išliks populiari ir 2022 metais. Dėl savo vizualinio patrauklumo, universalaus dizaino, didelio funkcionalumo ir ilgaamžiškumo šis stogo tipas bus puikus pasirinkimas, norint savo namą paversti kiekvieno praeivio akiai žaviu objektu.

Metaliniai stogai yra gaminami iš plieno, aliuminio, lydinio juostelių arba vario ir yra įvairių tekstūrų ir formų, todėl galite pritaikyti bet kokiai savo namų išorei pagal savo norus. Be to, kad metaliniai stogai yra vizualiai patrauklūs, jie gali užkirsti kelią nuotėkiams, nes jie atstumia vandenį, o ne priešingai – jį sugeria. Metaliniai stogai ypač tinka vietovėms, kuriose sninga, nes sniegas slenka tiesiai nuo metalinio stogo, taip apsaugodamas namo stogą nuo svorio žalos dėl sniego sankaupų.

Nors metalinio stogo dangos kaina yra didesnė nei tradicinių asfalto medžiagų, dėl ilgalaikės metalinių stogų kokybės investuoti verta. Tiesą sakant, metalinės stogo dangos eksploatavimo laikas yra iki 50 metų. Be to, kai ateis laikas keisti metalinį stogą, galite būti ramūs – procesas bus ekologiškas. 

2. Asfalto danga

Nors daugelis stogo dangų tendencijų atsirado ir išnyko, asfalto čerpės išliko plačiai paplitusiu pasirinkimu dėl savo patikimumo, lankstumo ir įperkamumo. Ir 2022 m. galite tikėtis, kad asfalto čerpės vėl bus viena populiariausių tendencijų. 

Ši danga pagaminta iš patikimos medžiagos, kuri gali prisitaikyti prie beveik bet kokių aplinkos sąlygų ir ištverti ekstremaliausius orus, lengvai nepasiduodanti žalai. Asfalto čerpės yra neįtikėtinai patvarios. Dabar rinkoje esama įvairesnių stilių ir spalvų nei bet kada anksčiau: nuo elegantiškų neutralių tonų iki drąsesnių tamsių atspalvių.

3. Kontrastinės spalvos danga

Stogo dangos medžiagos nebėra skirtos tiesiog išblukti namo eksterjero fone. Vietoj to, namų savininkai pradeda naudoti savo stogų spalvas kaip dar vieną būdą estetiniam vaizdui perteikti. Nors daugelis spalvų derinių gali būti patrauklūs, 2022 m. tendencijos sutelktos į kontrastingas spalvas, o tai reiškia tamsų stogą, jei namuose yra šviesios sienos, ir atvirkščiai.

4. Silikoninės stogo dangos

Nors silikoninės stogo dangos tendencija labiau vyrauja tarp komercinių pastatų, ji pamažu ateina ir į gyvenamųjų pastatų sritį. Silikoninės stogo dangos puikiai tinka namų savininkams, kurie nori pakeisti savo stogo išvaizdą jo visiškai nenuplėšdami ir nepakeisdami. Su silikonine stogo danga seną stogą galima pritvirtinti ir uždengti vos dviem sluoksniais.

Silikoninės stogo dangos ilgiau tarnauja. Šis papildomas apsaugos sluoksnis tarnauja kaip išorinė stogo membrana, kuri neskilinėja ir nesuirs, kai metams bėgant bus veikiama žalingų saulės UV spindulių.

5. Saulės energijos

Vis daugiau žmonių nerimauja dėl gamtos teršimo ir draugiškumo aplinkai, todėl energiją taupančių stogų populiarumas žymiai išaugo. Vienas iš geriausių ekologiškų sprendimų taupyti energiją ir apsaugoti Žemę, kartu sutaupant komunalines išlaidas, yra saulės energija. 

Nors originalios saulės kolektorių versijos, skirtos naudoti gyvenamuosiuose namuose, buvo per didelės, brangios ir dažnai neigiamai paveikė bendrą vaizdą, naujausia saulės energijos stogo technologija išsprendė šias problemas. Saulės čerpės, dar vadinamos fotovoltinėmis čerpėmis, puikiai veikia kaip saulės kolektorių plokštės, tačiau imituoja tradicinių stogo dangų medžiagų išvaizdą ir funkcijas.