STOGAS, FASADAS, TERASA

 

Šiomis dienomis sparčiai populiarėja terasos. Daromos įvairiausių formų, pabrėžiamos visokios įmantrybės, gaminamos iš keisčiausių medžiagų. Tačiau kiekvienas statinys turi turėti kokybišką stogą. Dauguma specialistų mano, kas idealiausias pasirinkimas yra terasos stogas sujungtas su namo stogu ir dar įrengta puiki ventiliavimo sistema, fasadas. Taigi kitaip tariant puikusis trio – stogas, fasadas, terasa yra elementai iki tobulybės įrengiant namą.

Terasą su bendru namo stogo įsirengti yra sąlyginai lengva, tačiau išimtis yra dviejų aukštų namams, kurie turi dvišlaitį ar vienšlaitį namo stogą. Tokiu atveju tai padaryti yra sudėtinga, nes paprasčiausiai stogo nuolydis yra netinkamas, arba paprasčiausiai padaryta terasa pagal tokį namo stogo bus nepatraukliai aukšta. Todėl tokiais atvejais geriausia statyti terasą su atskiru stogu.

Norimą terasą su bendru namo stogu rekomenduotina įrengti tik prie vienaaukščio namo. Ir be abejonės, ne visi variantai taip pat tinka, yra išimčių. Nerekomenduotina terasos statyti labai didelės, nors ir su stogu viskas gerai. Tokiu atveju, terasa užstos saulės spindulius ir jie negalės pateikti į svetaine ar kita namo dalį. O juk yra ypatingai malonu, kai saulė ir šviesa patenką į namo vidų ir ypač kai tai yra poilsio vieta, kurioje galima atsipūsti šaltomis žiemos dienomis.

Terasos stogas yra dengiamas toks pats kaip ir namo, todėl ir kokybė jų yra vienoda. Taip pat gerai apsaugo nuo lietaus, drėgmės. Jo nereikia ypatingai prižiūrėti, sniegas ir lietus patys nuo jo nubėga, kadangi jis pasviras kaip ir visas namo stogas. Tačiau nederėtų pamiršti, kad pats stogo dengimas ir jo medžiagos yra nepigus dalykas, todėl reiktų pagalvoti apie tai ar galite sau tai leisti, nes juk yra ir kitokių alternatyvų lauko terasos stogui uždengti.

Taigi, nepamirškite trijų svarbių elementų statant nuosavą erdvę, namo stogas, fasadas ir terasa. Juos itin svarbu išanalizuoti ir darbus susijusius su jais atlikti teisingai. Juk sakoma, kas skūpus moka du kartus, tad nemokėkite, geriau viską padarykite iš pirmo karto teisingai, kad paskui nereiktų perdaryti.

Scroll to Top