vonios kambarys

Vonios kambario įrengimo tendencijos 2023 metams

Tendencijos interjero dizaino srityje nuolatos keičiasi. Jeigu norisi, kad interjeras jūsų naujuose namuose būtų funkcionalus, praktiškas, ilgaamžis ir gražus, negalima šių tendencijų nepaisyti. Viena iš patalpų, kur 2023 metų – naujausios tendencijos susiformavo aiškiausiai – vonios kambarys. Pasižiūrėkime į šias tendencijas iš arčiau bei įvertinkime, ko galime tikėtis ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį, jeigu planuojame įsirengti vonios kambarį artimiausiu metu.

Natūralios medžiagos – jų tik daugėja

2023 m. galima tikėtis, kad vonios kambario apstatyme vis dažniau bus naudojamos natūralios medžiagos, pavyzdžiui, medis, akmuo, šiaudai ir net egzotinės . Šios tendencijos esmė – sukurti SPA pojūtį vonios kambaryje naudojant organines tekstūras ir apdailą. Turbūt esate matę katalogų ar reklaminių klipų medžiagą, kur džiunglių apsuptyje Balio saloje ar viduryje salos Maldyvuose laukia gražus SPA centras su maloniu personalu. Tai būtent to paties įspūdžio siekiama ir namuose, kur naudojamas bambukas, šiaudai, tamsi (pvz., ąžuolo) mediena, kad būtų sukurtas egzotiškas ir natūralus įspūdis.

Minimalizmas ima viršų

Minimalistinio dizaino tendencija tik stiprėja, ir tikimasi, kad ji išliks topų viršūnėse ir 2023 m. Tai reiškia, kad naujo dizaino vonios kambariuose sutiksime švarias linijas, paprastas formas ir dėmesį funkcionalumui. Tikėkimės pamatyti supaprastintus ir neperkrautus vonios kambario baldus. Tai liečia ne tik spinteles, bet ir dušo kabiną ar vonią.

Perkrauti elementai, kurie tam tikrais laikotarpiais buvo skoningumo bei stilingumo viršūnė, dabar naudojami pavienėse vietose, daugiau kaip stilistinis akcentas. Visur, kur įmanoma, žmonės renkasi nuosaikiau atrodančius baldus bei neutralias spalvas bei vietomis ieško kontrasto.

Jeigu juoda, tai matinė

Matinė juoda apdaila yra sparčiausiai populiarėjanti spalva interjero dekoro srityje. Šiais, 2023 metais ji dažniau atsiras ir vonios kambaryje. Ieškokite matiškai juodų maišytuvų, dušo galvučių ir kitos įrangos.

Matinę juodą spalvą interjero dizaine galima naudoti įvairiais būdais. Pavyzdžiui, ją sutiksime ant sienų, kad pavyktų sukurti rafinuotą, dramatišką efektą. Ją taip pat galima naudoti stalviršiams ar jungikliams, siekiant elegantiškumo bei modernumo visoje patalpoje.

Vienas iš pagrindinių matinės juodos spalvos privalumų interjero dizaine yra jos universalumas. Ją galima pritaikyti įvairaus stiliaus patalpose – nuo modernaus ir minimalistinio iki kaimiško ir industrinio. Matinė juoda taip pat puikiai dera su įvairiomis spalvomis ir medžiagomis, įskaitant medį, metalą ir betoną. Vonios kambarys visada dvelks prabanga bei emocija.

Veidrodis turi būti didelis

Veidrodžiai yra neatsiejama kiekvieno vonios kambario dalis, tačiau 2023 m. jie užims dar svarbesnę vietą. Ieškokite didelių, unikalių formų, apdailos ir dizaino veidrodžių. Tik tokie, kurie atkreipia į save dėmesį, verti atsidurti šiuolaikiškame vonios kambaryje.

Toks akcentas ne tik, kad gerai ar įspūdingai atrodo. Jis tarnauja ir funkcine prasme. Didelis veidrodis leidžia matyti savo atvaizdą, pasirūpinti higiena, pasiruošti išėjimui, atkreipti dėmesį į savo įvaizdį. Tai taip pat gali būti šviesos šaltinis.

Vintažas yra šaunu

Maždaug prieš 10 – 15 metų alternatyvioje urban kultūroje atsiradęs vintažo šlovinimas prasidėjo nuo plokštelių kolekcionavimo, perėjo prie drabužių, automobilių ir net interjero. Jeigu daiktas turi istoriją arba atspindi kažkokio praėjusio laikmečio tendencijas, jis vertas dėmesio net ir naujuose namuose. Dalį nuopelnų, kodėl taip nutiko, gali prisiimti tvarumo kultūra, tačiau bendrąja prasme matoma tendencija, kad žmones veža įvairių stilių deriniai.

Šiais, 2023 metais madingais išliks senovinio stiliaus vonios kambario baldai. Pagalvokite apie tradicines, renesanso ar XIX a. stiliaus vonias, antikvarinės išvaizdos praustuvus, retro stiliaus šviestuvus ar net panašiai atrodantį unitazą. Šios tendencijos tikslas – į vonios kambarį įnešti nostalgijos ir šilumos pojūtį. Nebūtinai kiekvienas elementas turi būti vintažinis, tačiau daug kas siekia to, kad patalpoje derėtų tai, kas šiuolaikiška ir tai, kas stilinga buvo kažkada seniau.

Išmaniosios technologijos

Pagaliau išmaniosios technologijos skinasi kelią ir į vonios kambarį. Nuo iš Japonijos į Europą po truputėlį dažniau atvykstančių išmaniųjų klozetų iki dušo galvučių su papildomomis funkcijomis ar išmaniais veidrodžiais bei smart apšvietimu, 2023 m. tikėkitės pamatyti daugybę aukštųjų technologijų vonios kambaryje. Šie gaminiai sukurti tam, kad vonios kambaryje būtų patogiau, efektyviau ir maloniau būti bei atlikti higienos reikalus.

Scroll to Top