Kaip mylėti veido odą?

Rūpinimasis oda yra ypač svarbus, nes ji apsaugo žmogaus kūną nuo daugelio neigiamų veiksnių. Veidas – matomiausia žmogaus vieta – turi būti prižiūrėtas ir atrodyti sveikai. Klausiate, kaip tinkamai prižiūrėti veido odą? Svarbiausias dalykas – žinoti savo veido odos tipą. Kaip atpažinti savo odos tipą? Apie tai ir bus šis straipsnis.

Kas yra veido priežiūra?

Teisinga ir elementari odos priežiūra turėtų būti kasdienė rutina. Šis kelių etapų procesas labai svarbus sveikos odos išvaizdai ir gerai savijautai.

Veido pakitimus, raukšles ar, pvz., egzemą gali lemti ne tik ligos ar alergijos, bet ir netinkama higiena. Sisteminga veido priežiūra suteikia daug privalumų, tokių kaip:

  • pagerina odos išvaizdą,
  • išlygina arba sumažina spalvos pokyčių matomumą,
  • mažina nelygumus.

Kad naudojama kosmetika atneštų laukiamų rezultatų, reikia naudoti tinkamus preparatus, atitinkančius būtent jūsų veido odos tipą. Tiek rytais, tiek vakarais galima naudoti tokias veido priežiūros priemones kaip tonikas, veido kremas, paakių kremas ir kt. priemonės.

Kaip sužinoti savo odos tipą?

Norint tinkamai ją prižiūrėti, labai svarbu nustatyti odos tipą. Kiekvienas iš jų turi savitą išvaizdą ir skirtingus požymius, todėl nustatyti neturėtų būti labai sunku.

Tačiau jei kyla abejonių dėl savo odos tipo, verta pasikonsultuoti su specialistu – dermatologu ar kosmetologu, kuris padės nustatyti jūsų odos tipą. Yra keturi pagrindiniai odos tipai:

  • normali,
  • riebi,
  • linkusi į sausėjimą,
  • mišri.

Verta žinoti

Daugelio žmonių oda pasižymi tik vienam tipui būdingais požymiais, tačiau kai kurių žmonių oda gali būti priskiriama keletui tipų. Norint sužinoti, kokią odą turite, verta jai skirti daugiau laiko, kad išsiaiškintumėte.

Normali oda

Normalios odos išvaizda yra beveik tobula, ji dažniausiai pasireiškia vaikams, o suaugusiems – kiek rečiau. Jai būdingas lygumas, matiškumas ir elastingumas. Šis tipas ne itin jautrus atšiauresnėms oro sąlygoms, teigiamai reaguoja į kosmetines procedūras ir beveik visas medžiagas.

Riebi oda

Priežastis, kodėl oda tampa riebi, yra ta, kad už šį procesą atsakingos liaukos gamina riebalų perteklių. Tam įtakos gali turėti netaisyklinga mityba, endokrininės sistemos sutrikimai ar vitaminų trūkumas. Tokio tipo odos veidas dažnai švyti, turi pilką, žemišką spalvą. Turi išsiplėtusių porų ir inkštirų.

Sausa oda

Sausos odos išvaizda yra specifinė, jai būdingas blyškumas, šiurkštumas, grubus paviršius. Ant tokios odos galite pamatyti kraujagysles. Pažeista žmogaus veido oda greičiau sensta, nusilupa ir atrodo nepatraukliai.

Mišri oda

Daug rūpesčių kelia mišri oda, kuri yra riebios ir normalios arba sausos odos derinys dėl savo sudėtingų priežiūros sąlygų. 

Kiekvieno žmogaus veidas turi vadinamąją T zoną, kuri dengia kaktą, smakrą ir nosį. Šiose vietose oda dažniausiai būna riebi, pilna inkštirų, išsiplėtusiomis poromis. Kita vertus, skruostų zona gali turėti normalią arba sausą veido odą.

Veido valymo priemonės – kada verta naudoti?

Pradžioje nuvalykite veidą ant kurio, tikėtina, yra susikaupusių nešvarumų ir vakarykštės odos priežiūros priemonių likučių. Tuomet galite imtis rimtesnio odos valymo. Odos valymo priemonių pagrindas gali būti aliejus arba vanduo. Prausiklis, kurio pagrindas yra aliejus, pašalina per naktį susikaupusius riebalus ant veido. Atsižvelgiant į gamintojo rekomendacijas, šią priemonę galima tepti ant drėgnos arba sausos odos. Valymo priemonė, kurios pagrindinė sudedamoji dalis yra vanduo, pašalina lengvesnius nešvarumus ir prakaitą. Po tokios veido priežiūros procedūros naudokite tokias priemones kaip drėkinamasis kremas ar veido serumas.

Scroll to Top