Ar būtinai madingi drabužiai turi būti brangūs?

Mados tema yra viena populiariausių šiuolaikinėje spaudoje. Galbūt, tai lemia gerėjanti gyvenimo kokybė, tačiau visuomenė vis labiau domisi garsių asmenų apranga, rengiami garsiausių lietuvių dizainerių, kaip J. Statkevičiaus, R. Piekautaitės, sezono kolekcijų pristatymai, susilaukiantys didelio žiūrovų skaičiaus. Tačiau ne kiekvienas gali sau leisti įsigyti itin brangius drabužius, bet tai nebūtinai reiškia, kad negalima savęs išreikšti apranga. Būdų yra vairiausių, pvz., apsipirkti išparduotuvėse, kuriose siūlomi ankstesnių kolekcijų garsių prekinių ženklų drabužiai ir aksesuarai, rinktis nežinomus gamintojus, aplankyti sendaikčių turgų. Visgi, bene mažiausiai išlaidų reikalaujantis būdas išsiskirti – pasigaminti ar patobulinti aprangą savo rankomis.

Žinoma, tos, kurios nemėgsta rankų darbo, gali susidurti su šiokiais tokiais sunkumais, mat, kartais drabužio „perdirbimas“ reikalauja panaudoti adatą ar siuvimo mašiną, bet svarbiausias „įrankis“, kurio neįmanoma išsiversti – išradingumas. Kai stokojama idėjų, galima jų pasisemti internete, kur gausu pavyzdžių, kaip atnaujinti savo garderobą. Tokiu atveju, panaudojami nusibodę drabužiai ar kitos aprangos detalės, be to, dažnai pasiekiama netikėtų, kitiems naujų rezultatų. Savo rankomis pagamintas naujas rūbas bus ir įdomesnis, ir artimesnis bei mielesnis.

Vienas iš tokių „pasidaryk pats“ (DIY) pavyzdžių – pastarosiomis vasaromis išpopuliarėjusi ilga suknelė, kuri gali būti puikiai pritaikyta ir šaltesniu sezonu. Jai pasisiūti nereikia didelių resursų – tik kelių paprastų marškinėlių. Priklausomai nuo to, kelių spalvų suknelės norima, pasirenkami trikotažiniai marškinėliai: vienspalviai ar margi. Tarkim, jei siekiate keturių atspalvių suknios, reikia ketverių marškinėlių, kurių vieneri panaudojami kaip suknelės viršutinė dalis, o likusieji nukirpti iki pažastų – susiuvami paeiliui ir sudaro ilgą kelių spalvų sijoną. Taigi ilga suknelė – paprastas, madingas būdas atgaivinti nenešiojamus marškinėlius ir „prikelti“ naujam nešiojimui.

Dar vienas kasdienių garderobo detalių patobulinimas skirtas itin mėgiamiems „Converse“ tipo sportinius batus. Tai ilgą laiką ir dažnai avimi batai, kurie, jei ir nenusidėvi, gali pabosti, o pirkti naujos kolekcijos, kitos spalvos ar tekstūros dar nesinori. Tokiu atveju galima juos perdažyti, pakeisti raištelius, atnaujinti dekoruojant kniedėmis ar net Swarovski kristalais. Tačiau vienas efektingiausiai atrodančių būdų – atnaujinti sportinio bato liežuvėlį. Tai visiškai nesudėtinga: tereikia iš patinkančios medžiagos išsikirpti atitinkamos formos liežuvėlį ir jį prisiūti ant tikrojo – galėsite džiaugtis naujais, originaliais sportbačiais. Taigi nebūtina papildyti spintą, kad atrodytumėte naujai – užtenka ją „perdirbti“.