Kokios drabužių spalvos gali pagerinti nuotaiką?

Pripažinkime, kad pirmadienio rytas daugeliui žmonių nėra pats linksmiausias metas: baigėsi savaitgalis, o sunki darbo savaitė dar prieš akis. Šia džiugia proga norisi apsirengti lyg į laidotuves. Tačiau apsirengus tamsiomis ar blankiomis spalvomis – nuotaikos tikrai nepakelsite nei sau, nei aplinkiniams.

Remiantis spalvų psichologija, kiekvienas atspalvis turi skirtingą reikšmę, susijusią su konkrečia emocija. Aptarsime 6 populiarias spalvas ir pažiūrėsime, kaip jas galime panaudoti geresnei savijautai.

Raudona – tai galinga spalva, kuri skatina veiksmą ir aistrą. Apsirenkite ugninės spalvos drabužį ir parodysite pasauliui savo veržlumą. Tačiau nevertėtų šios spalvos rūbus dėvėti per ilgai, kadangi raudona spalva ilgainiui gali kurstyti pyktį ir keršto jausmą. Taip pat ji skatina apetitą, tad jei nenorite sustorėti – raudonai renkitės ne kiekvieną dieną.

Oranžinė – tai energinga spalva, kuri spinduliuoja šilumą ir entuziazmą. Oranžinę derinant su panašiomis spalvomis – pavyzdžiui su auksine ar raudona – arba su neutraliais atspalviais (pilka, smėlio spalva), sustiprėja optimizmas.

Geltona – tai laimės, vilties, optimizmo ir džiaugsmo spalva. Ji skatina kūrybingumą, padeda susikaupti.

Levandinė – tai ramybę, eleganciją ir grožį spinduliuojanti spalva. Kai jaučiate per daug emocijų ir norisi nusiraminti – šios spalvos apranga padės tai padaryti. Prie šios spalvos galima derinti turkio atspalvį, kuris taip pat padeda nusiraminti.

Ruda spalva – žemiška ir stabili. Tai jaukus atspalvis, kuris padeda nuraminti nervus ir tuo pačiu užtikrinti stiprų pamatą kitoms spalvoms.

Balta spalva – tai nekaltumas, tyrumas. Taip pat ši spalva reiškia naują pradžią. Aišku, apsirengti vien baltai – kiek pavojinga, nes padidėja tikimybė išsipurvinti (o ant baltos spalvos kiekviena dėmelė puikiai šviečia). Tačiau šiltą vasaros vakarą balta spalva – pats geriausias būdas skleisti pasauliui teigiamas emocijas.

Neatsitiktinai mums vienu ar kitu gyvenimo periodu norisi tam tikros spalvos. Ieškodami konkrečios spalvos rūbų – intuityviai ieškome tam tikro būsenos pokyčio. Taigi jei kamuoja depresija – rinkitės geltoną, oranžinę spalvas.