Suknelių pasirinkimas apkūnioms – ne bėda

Moteris ir suknelė – tiesiog tobulas duetas. Šis drabužis gali karaliene paversti bet kurią merginą. Deja, net ir šiais laikais ne visos damos drįsta vilkėti sukneles. Dažniausiai moteris stabdo kompleksai dėl kūno linijų. Išgalvoti ar ne, jie kliudo pasitikėti savimi ir drąsiai atskleisti individualų grožį. Pasinaudojus kritiniu mąstymu išsirinkti nuostabiai tinkančią suknelę – neįtikėtinai paprasta.

Ką atskleisti, kūnas rodo pats

Tokių moterų, kurios visu šimtu procentų patenkintos savo kūnu, yra be galo mažai. Likusi dalis kasdien suka galvą, kaip pasirinkti patrauklią ir patogią aprangą. Kai kurios damos puikiai žino savo trūkumus, bet negali įvardyti privalumų. Dar kitoms atrodo, kad apie savo kūno linijas žino viską, tačiau smarkiai klysta.

Laimei, išsiugdyti kritinį mąstymą nėra sunku. Jis ypatingai praverčia tuomet, kai užklumpa nusivylimo valandėlė. Savo kūną reikėtų vertinti nuoširdžiai ir sąžiningai. Kiekviena moteris turi ypatingai dailių, išraiškingų, viliojančių kūno vietų. Jas gali įvardyti netgi aplinkiniai. Verta susimąstyti apie dažniausiai gaunamus komplimentus. Koks yra jų objektas? Ilgos kojos? O gal – gundanti krūtinė it iš Rubenso paveikslo? Būtent tokias kūno dalis turėtų vizualiai išliaupsinti didelių dydžių suknelės.

Pavyzdžiui, besididžiuojančioms dailiomis kojomis verta rinktis kelių nesiekiančias sukneles. Kuo sodresnė drabužio spalva, tuo geriau. Jei rūpestį kelia viršutinė kūno dalis, ją galima užmaskuoti griežtesnio kirpimo megztiniu. Jei aplinkinių akis džiugina įspūdingas biustas, verta pasidairyti suknelės V formos iškirpte. Stambias rankas gali užmaskuoti trijų ketvirčių rankovės, o papildomus kilogramus liemens srityje – laisvai po krūtine krintantis drabužio modelis. Taigi, nusiminti dėl neproporcingų linijų neverta net kai reikia prabangios vakarinės suknelės.

Audinio, spalvų ir modelio galimybės

Tinkamai įvertinus problemines kūno vietas, drabužius galima atsirinkti ir pagal kitus kriterijus. Vienas svarbiausių yra modelis ir dydis. Juk tai, kaip sukirptas drabužis, lemia dėmesio akcentus ir bendrą moters įvaizdį. Apkūnioms damoms niekuomet nevertėtų pirkti „beformės“ arba per didelės suknios. Toks drabužis užmaskuoja individualias kūno ypatybes, tad po juo „pasislepia“ ir visos viliojančios grožybės.

Žinoma, kitas kraštutinumas taip pat nėra išeitis. Pernelyg aptempta suknele vilkinti moteris atrodys arba vulgariai, arba tiesiog juokingai. Nereikėtų persistengti ir su drabužio ilgiu. Ypatingam vakarui stiliaus ekspertai pataria rinktis lengvai prie kūno priglundančias, tačiau jo neveržiančias kokteilines sukneles. Be abejonės, švelniai liemenį išryškinančios suknios puikiai tinka ir šventiškai dienai.

Renkantis suknelę taip pat verta atkreipti dėmesį į audinio ypatybes. Išdavikiškus riebaliukus puikiai „sutramdo“ standus, tvirtas audinys. Klasikinio kirpimo suknia iš tvido, medvilnės suteikia kūnui proporcingumo, harmonijos. Medžiagos sudėtyje taip pat gali būti šilko ar net vilnos. Natūralūs audiniai padės ne tik atrodyti žavingai, bet ir jaustis patogiai. Šiuo atžvilgiu dėmesio tikrai vertos apkūnesnėms damoms sukurtos suknelės iš otto.lt.

Dar vienas svarbus dalykas yra spalvos ir raštai. Papildomų kilogramų paslėpti nepadės net dailiausias stambių gėlių ar geometrinių figūrų motyvas. Jį verta rinktis nebent konkrečios kūno vietos akcentavimui. Kitais atvejais tinkamesni smulkūs ornamentai tamsiame fone. Stilingos didelių dydžių suknelės gali būti vienspalvės, pasiūtos iš dvispalvės medžiagos.

Rubensiškų kūno formų damoms itin rekomenduojamas minimalizmas. Kuo mažiau įvairių dekoro detalių, blizgesio, tuo harmoningesnis ir solidesnis įvaizdis. Tačiau dėmesio aksesuarams tikrai reikia. Geriausia, jei suknios derės su bateliais tvirtu kulnu, kokybiška, ne per didele ir ne miniatiūrine rankine. Taigi, norint, kad suknelė atrodytų puikiai, jos paieškai reikia skirti šiek tiek laiko. Tačiau pastangos atsiperka visuomet.