Vyriškumas

Kaip drabužiai gali padėti tapti vyriškesniu?

Vyriškumas – sąvoka, kuri neturi vieningo apibrėžimo, sąvoka, kurią mažai kas nagrinėja, tačiau ji – apibrėžia vyro esmę. Gilintis į savo vyriškumą yra kiekvieno vyro pareiga. Kodėl? Nes tarp vyrų ir moterų yra ne vien lyčių skirtumas, todėl reikia ieškoti tų ypatingų savybių kodėl vyras yra vyras.

Patį vyriškumą galima skirstyti į dvasinį ir materialųjį. Dvasinis vyriškumas yra pagrindas. Tai elgesys, manieros, mąstymas, valia, atsakomybių apsiėmimas ir savo „duoto žodžio“ laikymasis. Tai būvimas rūpestingu tėvu, tai iššūkių kėlimas ir įveikimas.

Materialusis – tai, kas apčiuopiama ir matoma. Tai treniruotas kūnas, tai fizinė jėga, tai – išvaizda. Šiame straipsnyje aptarsime būtent ją.

Kodėl išvaizda svarbu? Ne veltui liaudies išmintis byloja, kad žmonės yra „sutinkami pagal išvaizdą, o palydimi – pagal protą“. Išvaizda yra pirminis vyro apsektas, kuris pastebimas ir kuris gali būti raktas į sėkmę ar net, pavyzdžiui, malonesnį aptarnavimą.

Kalbant apie rūbus – vyras turėtų stengtis vilkėti nesuplyšusius rūbus, išlygintus ir kiek įmanoma skoningiau suderintus. Internete apstu straipsnių kaip derinti įvairius rūbus, kaip atsirinkti kokius rūbus pirkti, kad jie būtų lengvai derinami vienas prie kito. Taip pat, renkantis rūbus, visuomet reikėtų vadovautis taisykle: „dydis – funkcija – medžiaga“.

Dydis – bet koks rūbas, nors ir yra gražus ar labai kokybiškas – praranda savo savybes, jei nėra tinkamo dydžio. Tinkamas dydis – pats svarbiausias geros išvaizdos aspektas.
Funkcija – kam bus naudojamas rūbas. Ar, pavyzdžiui, perkamas brangus kostiumas bus dėvimas sėdimame darbe, kuriame nereikės bendrauti su kitais žmonėmis? Tuomet ar tikrai tokio rūbo reikia?
Medžiaga – kuo ji kokybiškesnė, tuo ilgiau ji tarnaus, taip pat bus praktiškesnė (geriau lyginsis, mažiau nusiskalbs, bus pralaidesnė orui…).

Vyriškumas, jo puoselėjimas yra ilgas ir gana sudėtingas procesas, apimantis labai daug įvairių sričių. Laimei, Lietuvoje yra keletas projektų ar Facebook‘o grupių, kuriose vyrai gali rasti kokybiškos informacijos ir gilintis į dvasinį bei materialųjį vyriškumą.

Scroll to Top