Kokiomis medžiagomis kloti lauko terasos grindis?

Prieš liejant lauko terasos pamatą, reikia gerai apgalvoti grindų dangos pasirinkimą. Medžiagos grindims kloti yra skirtingo storio, todėl reikia suplanuoti tokį pamato aukštį, kad iškloję grindis neužkliūtumėte kaskart už išsikišusio slenksčio… Taip pat, reikėtų atsižvelgti ir į likusį namo interjero dizainą – įrengdami lauko terasą siekite kuo vientisesnio ir estetiškesnio vaizdo.

Planuojate lauko terasos statybas ir svarstote, kokias medžiagas rinktis terasos grindų klojimui? Čia galite rasti atsakymą. 

Populiariausios lauko terasos grindų dangos

Čia pateiksime keletą populiariausių lauko terasos grindų dangų variantų. Visos jos skiriasi savo savybėmis, ilgaamžiškumu, praktiškumo lygiu, montavimo sudėtingumu bei, žinoma, kaina. 

Plytelės

Jei ieškote praktiško sprendimo, jums gali patikti lauko terasos grindis iškloti plytelėmis. Toks sprendimas yra palyginti ilgaamžiškas, kadangi medžiagos, iš kurių yra gaminamos plytelės, yra kur kas patvaresnės nei, pavyzdžiui, mediena. 

Tačiau lyginant su pastarąja medžiaga, plytelės nesuteiks lauko terasos grindims jaukumo. Taip, jos patvarios, ilgaamžiškos, taip pat jas itin lengva prižiūrėti, tačiau jos bus vėsios. Karštą vasarą tai privalumas, tačiau žiemą – kai lauke ir taip šalta – terasos grindys bus dar šaltesnės. 

Lauko terasos paviršiui tinka tik šalčiui atsparios ir neslidžios plytelės. Taigi geriausia rinktis keramiką. Keramikinės plytelės gali būti įvairių dydžių, storių bei spalvų ir raštų, todėl jūs lengvai pritaikysite plyteles prie likusio namo interjero dizaino. 

Plytelės prie pagrindo klijuojamos specialiu klijų skiediniu, skirtu naudoti lauke. 

Terasos grindys iš medinių lentų

Lauko terasų grindų klojimui geriausiai tinka egzotiškos medienos rūšys, kurios yra atsparesnės nei mūsų vietinės medienos rūšys besikeičiančioms oro sąlygoms. Terasos paviršiaus ilgaamžiškumą pirmiausia lemia jo įrengimo būdas ir medienos kokybė. Be to, labai didelę įtaką terasos grindų gerai būklei daro tinkama medinių lentų priežiūra: tai nuolatinis jų valymas, impregnavimas, aliejavimas ir kitos priemonės gerai terasos grindų būklei palaikyti.

Kalbant apie medinių lentų sujungimą su jas laikančiu pagrindu nereikėtų naudoti tradicinių geležinių vinių ar varžtų. Rekomenduojama naudoti tik nerūdijančio plieno tvirtinimo detales. Ir geriausia, kai detalės yra sumontuotos į tarpus tarp lentų (jos yra nematomos, nepažeidžia lentos, leidžia medienai susitraukti ir išsipūsti).

WPC kompozitinės terasinės lentos terasos grindims

WPC kompozitinė plokštė nėra pagaminta iš tradicinės medienos, tačiau jausmas jomis vaikštant labai panašus ir geras. Medžiaga, dėl kurios šios WPC kompozitinės lentos yra tokios praktiškos – tai aukštos kokybės polietilenas. Šio sprendimo dėka jūsų lauko terasos grindų nereikės impregnuoti, beicuoti ar tepti alyva.

Kaip valyti tokio tipo grindų dangą? Pakanka elementarių valymo procedūrų, nenaudojant jokių chemikalų! Be to, kompozitines terasines lentas lengva montuoti, sujungiant specialiais kryželiais, kurių dėka tvirtinimo detalės lieka nematomos. Dėl puikaus atsparumo drėgmei ir besikeičiančioms oro sąlygoms šios lentos puikiai tinka ir terasoms be stogo – skirtingai nei medinės lentos, jos sugeria iki 20% mažiau vandens ir ilgiau išlaiko spalvą.
WPC terasos lentos iš prodeck.lt gali būti įvairių spalvų, todėl nesunkiai priderinsite prie likusio namo interjero dizaino. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie nori ilgaamžiškumo, estetinio vaizdo, patvarumo ir lengvos terasos grindų priežiūros ir itin patrauklią rinkos kainą. Būkite modernūs ir praktiški – rinkitės WPC kompozitines lentas.

Scroll to Top