Žaislai vaikams pagal amžių: kokie tinka labiausiai?

Daugelis tėvelių skundžiasi, kad atrasti vaikui patį tinkamiausią žaislą yra gana sunku. Atrodo, nuperki vieną, tačiau jis labai greitai atsibosta. Nuperki kita, o jis sulaužomas. Trečias apskritai netinka pagal amžiaus grupę, o ketvirtas kelia blogas asociacijas. Tinkami žaislai vaikams surandami kur kas sunkiau, nei galėjote pagalvoti. Tėvai investuoja dideles pinigų sumas nepagalvodami apie tai, jog įvertinus vaiko poreikius ir suderinus juos su amžiumi galima atrasti vieną tobulą žaislą, kuriuo mažasis sėkmingai mėgausis ištisus metus.

Ką žaislai vaikams turi suteikti?

Skirtingi žaislai atlieka skirtingas funkcijas. Klaidinga galvoti, kad tai tik „šiaip“ laiko praleidimas. Būtent per žaislus mažieji susipažįsta su pasauliu ir mokosi naujų dalykų. Geras žaislas yra toks, kuris:

• prisideda prie vaiko, kaip asmenybės, tobulėjimo;

• žaislai vaikams privalo lavinti vaizduotę;

• skatina vaiko emocinius pojūčius, padeda jam atrasti naujus dalykus, galbūt kelia jausmus;

• padeda kaupti patirtį, kuri gali būti pritaikoma realiame gyvenime.

Visi geri žaislai atlieka šias funkcijas, tačiau vieni labiausiai orientuoti į vienus dalykus, o kiti – į kitus. Net ir paprasčiausia lėlė, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo „tiesiog“ žaislas, turi labai didelę galią ugdyti vaiką, kaip asmenybę. Kodėl sakome „vaiką“? Nes lėlės yra labai geras pasirinkimas ne tik mergaitėms, bet ir berniukams. Svarbiausia yra išsiaiškinti vaiko poreikius ir teisingai parinkti jam žaislą. Jeigu jis jau tokio amžiaus, kai gali rinktis pats, – suteikite jam šią galimybę.

Kaip pasirenkamas žaislas?

Žaislai vaikams turi būti renkami su tėvelių pagalba, tačiau svarbiausia yra tai, kad vaikas pasirinktų pats, ko jis nori. Kadangi šiuo metu reikalingus žaislus galima pirkti internetu, net neišėję iš namų mažuosius galite supažindinti su galimybėmis ir pirkti tai, ko jie nori. Dažnai iš pirmo žvilgsnio jums atrodantis nereikalingas žaislas gali turėti kur kas daugiau naudos, nei pamanėte iš pirmo žvilgsnio.

Žaislai pagal vaiko amžių

Skirtingo amžiaus vaikai nori ir skirtingų žaislų. Deja, ne visi tėvai į tai kreipia dėmesį. O juk vaikai geriausiai žino, ko jiems reikia ir ko jie nori.

1. Iki 3 metų. Tai vaikai, kurie turi ne tik lavinti protą, bet ir savo fizines galias. Taigi, puikiai tinka įvairios kaladėlės, kurios skatina judinti rankytes ir kojytes. Nepamirškite, kad kuo labiau spalvoti vaikų žaisliukai, tuo pozityvesnis mažylis augs.

2. 3 metai. Tai laikas, kada vaiko fantazija yra ypač aktyvi, tad reikia suteikti galimybes jai skleistis Leiskite vaikui susitapatinti su kokiu nors personažu, galbūt vienokios ar kitokios profesijos atstovu. Nupirkite žaislą, kuris skatina kurti, o ne griauti.

3. 4–7 metai. Mozaikos, konstruktoriai ir panašūs žaislai puikiai tinka vaikui, kuris yra tokio amžiaus. Jis jau puikiai mąstanti asmenybė. Suteikite galimybę kuo daugiau mokytis, ieškoti ir bandyti atrasti.

4. Pradinukai. Tai amžius, kai vaikai bando atrasti įvairiausius mechanizmus, tam tikra prasme jie bando įminti mįsles. Juk vaikas taip pat nori susipažinti su istorija arba architektūra. Reikia tik surasti žaidimą, kuris suteikia mokslo galimybę kuo patrauklesne forma.

5. Paaugliai. Tai amžius, kai vaikai gali drąsiai pasakyti, ką jie mėgsta veikti, kokie yra jų hobiai. Tad veikiausiai būsite informuoti, kokie žaislai vaikams, patenkantiems į paauglių amžiaus grupę, atrodo įdomūs. Geriausia dovanoti tai, ko jie tikrai nori.